Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Geum 'Mrs. Bradshaw'  (Kuklik)    rodz. Rosaceae
ang. Mrs. Bradshaw avens, niem. Nelkenwurz
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 40-60 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
  
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
23.06.2005 o godz. 23:14 BasiaK pisał(a):
Nie wiem z jakiego powodu, ale jest to roślina szalenie atrakcyjna dla ślimaków. Potrafią obeżreć liście odziomkowe zostawiając tylko fragmenty nerwów głównych.
13.04.2006 o godz. 19:59 tomkoy pisał(a):
Na niekorzyść dodam za Basią : szybko sie u mnie zestarzał i na trzeci rok bardziej szpecił, niż zdobił. Potem zaczął sie wysiewać. Oczywiście wiadomo jaki los go wtedy spotkał.
13.04.2006 o godz. 20:00 tomkoy pisał(a):
dopisek: Basiu, to nie ślimaki tak go obżerają tylko jakieś liszki.
13.04.2006 o godz. 20:38 BasiaK pisał(a):
Żadnych liszek nie widziałam, słowo honoru! A Ty tym bardziej (znaczy się u mnie) :)))))
27.11.2006 o godz. 22:22 Harryangel pisał(a):
Ten i wiele innych kuklików obżerają nie ślimaki, tylko właśnie liszki, a konkretnie larwy jakichś błonkówek z rodziny pilarzowatych - takie małe, jasnozielone, trochę kolczaste. W dodatku cholery wychodzą na żer w nocy, toteż trudno je zauważyć i spostrzega się je często dopiero wtedy, gdy liście są niemal obżarte. Jakby co, to od gąsienic motyli odróżnia się je po tym, że mają nóżki na całej długości ciała, bez żadnych przerw, i podczas żerowania charakterystycznie podwijają tylny koniec ciała pod siebie. Co na nie poradzić? Decis albo Karate.
01.07.2007 o godz. 6:08 bez pisał(a):
Mój kuklik akurat kwitnie, ale są pewne różnice w stosunku do powyższego opisu: kwiaty w pąkach są żółte i jest ich do 15 w kwiatostanie - natomiast wygląda identycznie jak na powyższych zdjęciach.
02.07.2007 o godz. 8:42 BasiaK pisał(a):
Na pierwszym zdjęciu pąki też są żółte. Być może są jednak różnice mięzy poszczególnymi egzemplarzami wyprowadzonymi z nasion, inaczej sobie tego nie potrafię wytłumaczyć. 
03.07.2007 o godz. 0:42 Bejotka pisał(a):
O tak, jak najbardziej - są żółte :)
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund