Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Corydalis solida   (Kokorycz pełna)    rodz. Fumiariaceae (Papaveraceae)
ang. Fumewort, niem. Gefingerter Lerchensporn
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne   różowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 15-20 cm,   pora kwitnienia: IV - V
  
      
      
      
      
      
      
      
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
03.04.2007 o godz. 9:04 Harryangel pisał(a):
Gatunek w Polsce rodzimy, ale nie wszędzie pospolity. Na północnym wschodzie Polski kokorycz pełna występuje rzadko, a pusta jeszcze rzadziej. Stanowisko kokoryczy pełnej znam jedno, a o stanowiskach pustej tylko słyszałem i czytałem - podobno są tylko dwa, i to bardziej na zachód, na Mazurach.
08.04.2010 o godz. 23:11 TeresaR pisał(a):
Siewna bardzo, można powiedzieć że nawet za bardzo.
03.04.2011 o godz. 16:46 KornelM pisał(a):
Po ilu latach kwitnie z siewu? Mam zamiar stworzyć łączkę ;)
03.04.2011 o godz. 19:18 BasiaK pisał(a):
 U mnie po trzech.
03.04.2011 o godz. 21:24 KornelM pisał(a):
O, to długo dosyć... Będzie trzeba uzyskać większą ilość dorosłych egzemplarzy :(
17.04.2011 o godz. 22:42 Harryangel pisał(a):
Po wprowadzeniu do ogrodu można spokojnie o niej zapomnieć. Wkrótce będzie jej wszędzie pełno, nawet w zupełnie nieoczekiwanych miejscach. Fantastycznie wyglądają duże skupiska, wręcz jak kłęby fioletoworóżowej piany. Nasiona opatrzone są elajosomami, toteż mrówy roznoszą je nawet w takie miejsca, gdzie teoretycznie nie powinny się pojawić. Przed kilkunastu laty przyniosłem do mojego ogrodu kilka dosłownie sztuk z lasu. Do dziś rozprzestrzeniły się na cały ogród i okolice.
18.04.2011 o godz. 8:41 BasiaK pisał(a):
Nie zgodzę się z uogólnioną opinią przedmówcy - rozprzestrzenianie się rośliny zależy od warunków panujących w ogrodzie. W jednych stanie się uciążliwym chwastem, w innych - jak w moim - da pojedyncze siewki.
23.04.2011 o godz. 22:22 Harryangel pisał(a):
Pozwolę sobie zauważyć, że najgłówniejszą zasadą uprawy wszystkich roślin winno być albo stwarzanie im sprzyjających warunków, albo wprowadzanie ich w takowe już istniejące. Jeżeli jednak chodzi o tę kokorycz, akurat nie zauważyłem, żeby miała jakieś szczególniejsze wymagania. Wyrośnięte i kwitnące rośliny znajdowałem np. na półdzikim trawniku, ogrodowej alejce wysypanej swego czasu żużlem, obecnie porośniętej trawą, na kompostowniku, w doniczkach, w których uprawiam młode rośliny, między płytkami ścieżki itp. Trudno powiedzieć, żeby były to "sprzyjające warunki".
23.04.2011 o godz. 22:59 TeresaR pisał(a):
No więc u mnie jest chwastem.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund