Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Juglans nigra   (Orzech czarny)    rodz. Juglandaceae
ang. Black walnut, niem. Schwarznuß
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 30 (50) m,   pora kwitnienia: V-VI
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
10.07.2008 o godz. 22:33 Harryangel pisał(a):
Proszę o zwrócenie uwagi na widniejące pod owym starym orzechem czarnym krzewy tawuły. Rosną sobie w najlepsze w zasięgu korzeni drzewa i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek ucierpiały. Obok rośnie też spory świerk kłujący, zdrów i żyw jak najbardziej. Sądzić należy, moim zdaniem, że owe "mordercze" skłonności czarnego orzecha są cokolwiek przesadzone. Pustka pod samym drzewem to zapewne co najmniej po równi zasługa wysuszenia i wyjałowienia gleby przez jego system korzeniowy, jak i juglonu.
13.07.2008 o godz. 5:59 Bpjea pisał(a):
Oprócz tego jest tam cień. Jak widać trawa jest koszona. Koszenie wyeliminowało inne rośliny, które w cieniu mogłyby rosnąć zaś dla trawy jest za ciemno i za sucho.
13.07.2008 o godz. 10:12 Harryangel pisał(a):
Też. Ale tych "innych roślin" nikt tam chyba w ogóle nie próbował sadzić, a wysiać się nie miały skąd. Trawa zaś była koszona tak intensywnie, że zostały z niej smętne resztki. Tak czy owak, nie ma powodów do paniki z powodu orzechów czarnych. Piękne i pożyteczne drzewo.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund