Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Rhodochiton atrosanguineus   (Czarnoszyj purpurowy)    rodz. Scrophulariaceae
ang. Purple bell vine, niem. Rodenkelch
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: do 3 m,   pora kwitnienia: od VIII
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
03.02.2008 o godz. 10:10 BasiaK pisał(a):
Najwyraźniej roślina wymagająca ogromnej cierpliwości lub wyjątkowego szczęścia. Podobno komuś skiełkowała :)

03.02.2008 o godz. 21:23 Bpjea pisał(a):
Do tej pory siałem go tylko raz, parę siewek uzyskałem (luty, ziemia uniwersalna, nie podgrzewana, temperatura ok. 15 stopni, siew powierzchniowy); nie zakwitł w pierwszym roku, dlatego probowałem go przezimować jednak niestety zginął.
03.02.2008 o godz. 21:45 wraga pisał(a):
Zdolność kiełkowania bardzo słaba. W torebkach pakowane są nasiona na sztuki i zależnie od firmy jest to od 5 do około 20 nasion. Z moich doświadczeń z tą rośliną to kiełkowało 10-20% nasion (czyli czasem żadne a czasem 2 z torebki). W gruncie rosła licho, kwitła ale nie było to oszałamiające (kwiaty małe i napewno nie było to 5 cm, ale 1,5-2 cm, a i cała roślina była nieładna) - może stanowisko jej nie odpowiadało. Dopiero posadzona w pojemniku (ale i lato było ciepłe) pokazała co potrafi (obsypana kwiatami, ładne zielone liście i zdrowy wzrost)
03.02.2008 o godz. 21:48 teresar pisał(a):
Z całego opakowania uzyskałam dwie roślinki . Nie pamietam ile było wtedy tych nasionek w torebce , bo trochę lat temu wysiewałam .Bardzo ładna ciekawostka  , kwitnie nieprzerwanie do mrozów .Pikowanie jest utrudnione , roslinka delikatna i łamliwa .
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund