Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
x Cupressocyparis leylandii 'Castlewellan'  (Cyprysowiec Leylanda)    rodz. Cupressaceae
ang. Golden Leylandii, niem. Leyland-Zypresse
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   żółty  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 20 (30) m,
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
22.01.2008 o godz. 2:19 Bpjea pisał(a):
U mnie około trzymetrowe drzewko przeżyło spadek temperatury do ok. -28 st. C jedynie z niewielkimi uszkodzeniami niektórych pędów. Parę lat wcześniej zostało jednak bardzo mocno przemrożone gdy wiosną po okresie ocieplenia temperatura spadła do ok. -20 stopni. Regenerowało się po tym 3 lata, początkowo bardzo powoli. Inne cyprysowce jakie widziałem w Rzeszowie, wycięto po tamtej zimie.
Drzewo to w półcieniu ma przez większą część roku żywozieloną barwę.
22.01.2008 o godz. 18:34 wraga pisał(a):
Nie sądziłem że tak daleko w kierunku wschodnim ta odmiana może mieć się dobrze. Jakże dane otrzymane od forumowiczów różnią się od tego co podaje literatura.
Powodzenia w dalszej uprawie
22.01.2008 o godz. 23:43 Bpjea pisał(a):
Powiedziałbym raczej, że ma się warunkowo dobrze. Może to kwestia szczęścia, odpowiedniego stanowiska. Podczas stabilnej pogody wytrzymuje duże mrozy, zaś przy nagłych spadkach temperatury może bardzo przemarznąć, jak to już raz miało miejsce. Na pewno w mojej okolicy rośnie lub rosło (to bardziej prawdopodobne) więcej cyprysowców, ponieważ były od czasu do czasu dostępne w sprzedaży w Rzeszowie, przeważnie pod innymi nazwami (np. "mieszanka iglaków", "cyprys spiralny" (lub podobnie się zwał - w tym przypadku mowa o cyprysowcu przystrzyżonym na kształt spirali));
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund