Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Arisaema amurense   (Arizema amurska)    rodz. Araceae
ang. Chinese Cobra Lily, niem. Amurfeuerkolbe
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  fioletowy  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: do 45 cm,   pora kwitnienia: V
    
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
10.05.2006 o godz. 10:25 BasiaK pisał(a):
Zimowanie pod śniegiem bezproblemowe (2005/2006)
05.03.2007 o godz. 18:21 Harryangel pisał(a):
Samosiew też bezproblemowy. Zaprowadziłem u siebie ten gatunek już wiele lat temu z owocostanu, "świśniętego" w jednym z ogrodów botanicznych i w tej chwili mam go dosłownie wszędzie. W różnych kolorach zresztą, od biało paskowanych do niemal czarnopurpurowych. Bulwki potomne też mają zwyczaj gubić się i wyrastać w różnych niespodziewanych miejscach. Ale to bardzo ładna i oryginalna roślina, więc jej wybaczam;) Wysoka mrozoodporność nie powinna specjalnie dziwić zważywszy, że dziko rośnie w rejonie, gdzie 40 stC zimą to jest lekki chłodek.
Chciałbym też dodać, że jeden liść mają tylko młode rośliny, które pierwszy raz kwitną. Dorosłe mają tych liści 3, nawet 5.
Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na arcyhumorystyczny, choć nie do oddania w tłumaczeniu, wydźwięk potocznej angielskiej nazwy "Jack-in-the-pulpit". Z jednej strony jest to nawiązanie do nazwy angielskiej zabawki "Jack-in-the-box" (pudełko, z którego po otwarciu wyskakuje lalka na sprężynie), z drugiej - aluzja do kształtu pochwy kwiatostanowej rośliny, przypominającej nieco kościelną ambonę (ang. the pulpit). Czyli kształt kwiatu skojarzył się komuś z taką laleczką wyskakującą z ambony. Ten ktoś musiał mieć iście angielskie poczucie humoru...
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund