Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Ficus carica   (Figowiec pospolity)    rodz. Moraceae
ang. Fig tree, niem. Feigenbaum
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: do 3 m,   pora kwitnienia: wiosna-lato
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
22.10.2005 o godz. 12:20 ART pisał(a):
Uprawiam figę od kilku lat. Na początku to była sadzonka w doniczce, w zimie przechowywana w garażu. Od dwóch lat rośnie w gruncie. Radzi sobie całkiem dobrze.
22.10.2005 o godz. 18:04 BasiaK pisał(a):
Moją kilkuletnią uprawę w gruncie - Katowice, ciepły ogród, koło południowej ściany, kopczyki i okrywanie - "zweryfikowała" negatywnie zima 2002/2003.
27.11.2006 o godz. 20:50 Harryangel pisał(a):
Siewka figi wytrzymała u mnie w gruncie kilkanaście lat, aczkolwiek marznąc rokrocznie do powierzchni gruntu. Posadziłem wyłącznie z ciekawości, nie licząc na nic, po paru latach przestałem się nią zupełnie interesować - a mimo to jakoś sobie radziła.
21.03.2007 o godz. 17:29 mangusta pisał(a):
Pierwszą figę, którą miałam, wyhodowałam z nasion. Wyrosła na ogromny krzak i jakoś się zmarnowała- kwitnienia i owoców nie doczekałam. Moja obecna figa pochodzi z sadzonki, którą pobrałam z dorosłego, owocującego drzewa będąc kilka lat temu w Chorwacji. Nie rośnie tak bujnie, ale "kwitnie" i owocuje (niestety owoce na ogół opadają niedojrzałe), mimo że nie mam warunków do zapewnienia odpowiedniego okresu spoczynku.
15.04.2012 o godz. 11:07 Maciek_MWK pisał(a):
Mam figę w donicy od wielu lat. Teraz jest pięknym drzewkiem o wysokości ok. 2.5 m. Co roku owocuje i owoce są bardzo smaczne. Zimę spędza w garażu, lato na tarasie. Od tego roku zostawiam ją cały rok w ogrodzie zimowym. Zobaczę jak będzie z owocowaniem w przyszłym roku.
26.05.2016 o godz. 11:01 Harryangel pisał(a):
Posadziłem w swoim ogrodzie dwie sadzonki figi w nieogrzewanej szklarni. Są to: odmiana "Celeste", którą dwa lata temu otrzymałem z przesyłką zakupionych roślin jako gratis, i "Brown Turkey, którą kupiłem w tym roku. Stanowisko to dół ok. 1x1 obłożony i wyłożony płytkami chodnikowymi, uszczelniony po bokach grubą folią i zdrenowany gruzem. Warstwa gleby ok. 40 cm, żyzny, próchniczny i przepuszczalny kompost. Nad okrywaniem na zimę jeszcze pomyślę, ale parę warstw włókniny chyba najzupełniej wystarczy. Sadzonka "Celeste" dwa lata przetrzymała w doniczce P9. Ostatniej zimy zamarzła razem z doniczką na kość przy mrozach rzędu -15 st. C i bezśnieżnej pogodzie, zanim przeniosłem ją do szklarni i zadołowałem w miejscu, gdzie w tej chwili rośnie na stałe. Nawet końcówki gałązek jej nie przemarzły,a korzenie przed posadzeniem miała zupełnie zdrowe.
Obie moje szklarnie i tak od dawna wykorzystuję w zasadzie wyłącznie do uprawy winogron, więc i dla tych fig nie szkoda miejsca. Pomyślę jeszcze nad granatowcami, które od kilku lat też udaje mi się utrzymywać przy życiu dołując na zimę w tejże szklarni.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund