Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Andromeda polifolia   (Modrzewnica pospolita)    rodz. Ericaceae
ang. Bog rosemary, niem. Rosmarienheide
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża kwaśny  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 30 cm,   pora kwitnienia: IV-V
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
09.08.2005 o godz. 10:41 BasiaK pisał(a):
Gleba nie powinna być zbyt ciężka - roślina podatna jest wtedy na choroby grzybowe (innymi słowy kilka zamordowałam, nim się zorientowałam, w czym rzecz)
15.11.2006 o godz. 22:33 Harryangel pisał(a):
Podłożem powinien być sam rozdrobniony torf sfagnowy, co najwyżej z niewielkim dodatkiem zmielonej kory sosnowej; wilgotne, ale nie podmokłe. Powinna być ściółkowana korą.
16.11.2006 o godz. 0:18 BasiaK pisał(a):
Niestety, ale sadziłam i andromedę, i rododendrona któregoś, i Lithodorę w czystym torfie. Rezultaty były fatalne. Moim zdaniem po obfitym podlewaniu korzenie bez dostępu powietrza po prostu się duszą i roślina ginie.
16.11.2006 o godz. 0:21 marta pisał(a):
Nie wyobrażam sobie sadzenia żadnej rośliny w torfie. Uprawiam już modrzewnicę od kilku lat, rozmnażam, przesadzałam. Zawsze do rodzimej ziemi zmieszanej z pisakiem i torefem w stosunku 1:1:1, ściółkuję korą. Rośnie bardzo ładnie.
16.11.2006 o godz. 9:17 Dobranoc pisał(a):
Całkowicie zgadzam się z Martą. Im roślina bardziej podatna na choroby grzybowe tym mniej torfu a ziemia żyzna ale lekka. Oczywiście obecność patogenów grzybowych zależna jest od wielu czynników, ale jeśli już takie się pojawią to czysty torf jest gwoździem do trumny. Chyba, że chcemy się bawić i cały czas podlewać preparatami przeciwgrzybicznymi.
20.05.2010 o godz. 23:04 Harryangel pisał(a):
W naturze ona rośnie wśród mchów torfowców, czyli w podłożu bardzo wilgotnym, ale i bardzo przewiewnym.
Co do sadzenia w torfie, to jeszcze zależy, co się uważa za torf. Bo to, co można kupić w sklepach ogrodniczych w wielkich workach, torfem ogrodniczym dopiero będzie, ale po przesezonowaniu, czyli po przeleżeniu luzem kilku miesięcy pod gołym niebem (w tym przez całą zimę, żeby przemarzł). Dopiero tak potraktowany torf nabiera prawidłowej, puszystej i przewiewnej konsystencji. Producenci torfu ułatwiają sobie życie pakując w worki torf czerpany bezpośrednio z wyrobiska (co najwyżej lekko tylko odsączony z wody), który jest i zbyt mokry, i zbyt zwięzły. Stąd problemy w uprawie co wrażliwszych roślin.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund