Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Tulbaghia violacea   (Tulbaghia)    rodz. Liliaceae (Alliaceae)
ang. Society garlic, niem. Knobi-Flirt
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche   fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 35 (60) cm,   pora kwitnienia: VI-IX
  
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
23.08.2007 o godz. 18:47 teresar pisał(a):
Kwitnie do tej pory , co prawda są to kwiaty z pojedynczą łodygą , ale jest to jeszcze młoda roślina , poczekam na kępę . Nasion  nie zawiązala i z tego co widzę chyba nie zawiąże w tym roku , kwiatostan po przekwitnięciu zasycha.
03.02.2009 o godz. 16:26 bez pisał(a):
W USA ta miła roślinka śmierdziała padliną na cały ogród a tu opis podaje, że pachnie słodko. Zastanawiam się skąd ta różnica ? Może to jakaś odmiana u której pozbyto się przykrego zapachu ?
03.02.2009 o godz. 18:29 BasiaK pisał(a):
Nie uprawiam rośliny, ale to ponoć liście pachną czosnkowo, zaś kwiaty bardziej hiacyntowo. Trzeba posadzić i się przekonać :)
04.02.2009 o godz. 6:14 bez pisał(a):
Chyba już doszedłem prawdy : mamy inną wrażliwość zapachową. Podobnie do w/w cuchnie u mnie Actea racemosa a tam pod opisem też jest komentarz, że przyjemnie pachnie.
04.02.2009 o godz. 9:15 BasiaK pisał(a):
Co do miłego zapachu świecznicy mogę się upierać z czystym sumieniem, bo wącham ją co roku :)
A wracając do Tulbaghii, bardzo proszę o wypowiedzi kogoś, kto ją uprawia!

04.02.2009 o godz. 14:55 TeresaR pisał(a):
Co do zapachu to tak jak w opisie, a powonienie mam raczej dobre i nie zmieniło mi się. W sprawie uprawy jedynie mogę dopisać, że nie zasuszam jej już drugi rok. Ozdobna nadal z liści, kwiatostany suche dopiero wczoraj obcinałam. Wiosną wsadzę tylko w nową glebę, uprawa nadal doniczkowa. 
23.02.2009 o godz. 22:51 wraga pisał(a):
Ale na zdjęciu (liście) to raczej Tulbaghia violacea 'Silver Lace' lub 'Variegata'
24.02.2009 o godz. 18:23 BasiaK pisał(a):
Aha, zdjęcie usunę.
21.01.2011 o godz. 10:06 esony pisał(a):
uprawiam Tulbaghia violacea juz 4 rok w donicy. Rozrasta się bezproblemowo. Cała roślina pachnie delikatnie czosnkiem. Dzielę wczesną wiosną. Potrafi w ciągu sezonu powiększyć 2-krotnie swoją objętość. Nasiona zawiązuje stosunkowo łatwo. Uprawiam w ziemi przeznaczonej do roślin doniczkowych z niewielka domieszką piasku.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund