Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Aralia racemosa   (Aralia groniasta)    rodz. Araliaceae
ang. American Spikenard, niem. Amerikanische Narde
  Stanowisko cieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 60-120 (150-180) cm,   pora kwitnienia: VI-VIII
  
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
19.03.2007 o godz. 20:19 tomgroch pisał(a):
Dodałbym jeszcze, że : jest ekspansywna, dobrze rośnie na stanowisku słonecznym (ale tylko na ciężkiej glebie) i może dorastać do 2,5-3 m (na stanowisku ocienionym)

20.03.2007 o godz. 17:38 Harryangel pisał(a):
Na czym miałaby polegać jej ekspansywność? U siebie nie zauważyłem żadnego rozrastania się na szerokość, i wypierania innych roślin ze stanowiska. Jak rosły w kępach, tak rosną nadal. Mogą swoimi ogromnymi liśćmi zagłuszać mniejsze rośliny rosnące w ich sąsiedztwie, ale to zupełnie co innego. Np. języczki też skutecznie zagłuszają, ale ich nikt z tego tytułu ekspansywnymi nie nazwie. Aralie dają niewielki samosiew, ale u mnie jak dotąd tylko jedna z samosiewek urosła do jakich takich rozmiarów. Inne zagłuszył rosnący pod dorosłymi gajowiec żółty.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund