Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Juncus effusus f. spiralis  (Sit rozpierzchły)    rodz. Juncaceae
ang. Corkscrew rush, niem. Korkenzieherbinse
  Stanowisko słoneczne Stanowisko bagniste Odczyn podłoża obojętny  zielony  brązowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 15-30 cm,   pora kwitnienia: VI-VIII
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
05.03.2007 o godz. 23:45 teresar pisał(a):
 Kilka prób zimowania w oczku nieudane .Jesienią dzielę kępę i zimowanie w mieszkaniu na parapecie okna południowego , w podstawce z wodą . Roślina bardzo ozdobna nawet jako pokojowa .

24.03.2007 o godz. 10:28 Harryangel pisał(a):
U mnie rośnie w oczku wodnym (ale naturalnym, bezpośrednio w dnie!) bez najmniejszych problemów, a zimują nawet egzemplarze posadzone w doniczkach i pozostawione pod gołym niebem. Też byłem parę razy nieźle zdziwiony, gdy dostawałem informacje o nieprzeżywaniu przez niego naszych zim. Poza tym mam zatrzęsienie samosiewek. Być może to "zasługa" podłoża, jakie stosuję dla roślin wodnych, a jest nim przemrożona, rozdrobniona i przesiana miejscowa polodowcowa glinka z niewielkim dodatkiem kompostu i piasku. W mojej ocenie takie podłoże najbardziej przypomina jeziorny muł i np. lilie wodne rosną w nim doskonale, że o sitach, pałkach i tatarakach nie wspomnę. Wielu producentów roślin wodnych dla ułatwienia sobie życia stosuje sam torf, a ten niewiele roślin dobrze znosi.
Inna rzecz, że ten gatunek wymaga częstego odmładzania, bo stare egzemplarze nie są zbyt urodziwe.
24.03.2007 o godz. 19:36 krystyna pisał(a):
U mnie rośnie na zwykłej rabacie. Zimuje bez zastrzeżeń, wysiewa się sam. Zgadzam się, że starsze egzemplarze nie są zbyt ładne, chyba, że poświęci się sporo czasu na oczyszczenie rośliny.
16.12.2008 o godz. 1:53 AurorA pisał(a):
w gruncie zimuje w wodzie zaś nie, ja na okres zimowy wyciągam doniczki z wody (można je zadołować lub przykryć stroiszem). w tym roku mimo ze zimy nie było te parę szt. które zostały w wodzie padło. Dotyczy roślin w doniczkach ukorzenione w gruncie pewnie mają się lepiej. A co do torfu w substracie- święte  słowa rośliny wodne tego nie znoszą, mimo to zawsze jak kupuję doniczkowane to rosną w torfie.
24.06.2010 o godz. 17:17 bez pisał(a):
Zaczyna kwitnąć.
24.06.2010 o godz. 19:18 TeresaR pisał(a):
To teraz uważać na siewki, pokazywać się potrafią w najdalszych zakątkach ogrodu i do tego na stanowiskach wybitnie suchych.
21.04.2016 o godz. 5:41 bez pisał(a):
Tej zimy ( -20 ° C, bez śniegu) wyginęły całkowicie.
21.04.2016 o godz. 20:25 krystyna pisał(a):
U mnie też wyginął. Zdarzyło się to po raz pierwszy a uprawiałam tę roślinę od kilkunastu lat.
21.04.2016 o godz. 22:06 TeresaR pisał(a):
Też mi wypadł, może gdzieś się siewki ujawnią.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund