Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Kalanchoë blossfeldiana   (Kalanchoe)    rodz. Crassulaceae
ang. Kalanchoe, niem. Kalanchoe
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche   biały  żółty  czerwony  różowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 30 cm,   pora kwitnienia: X-III
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
    
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
25.06.2017 o godz. 16:41 pszubart pisał(a):
Kalanchoe Blossfelda (kalanchoe bożonarodzeniowe, kwiat fortuny), opisana przez botanika Michela Adansona w 1763. Odkryta w 1926 na Madagaskarze, sprowadzona do Paryża w 1927. Rozpropagowana w Niemczech jako roślina doniczkowa przez kupca nasion Roberta Blosffelda w 1932. Poleciała w kosmos na rosyjską stację kosmiczną Salut 1 w 1971 w celu zwiększenia nastroju kosmonautów. W latach 80. XX w. z gatunku o czerwonych i pomarańczowych kwiatach, wyhodowano amerykańskie, duńskie, holenderskie, niemieckie hybrydy kwitnące na żółto, różowo, fioletowo, biało. Komercyjne odmiany K. blossfeldiana, to mieszańce z K. flammea, K. marnieriana, K. nyikae, K. pubescens, K. pumila. Jest wiodącą rośliną doniczkową w Danii, Niemczech, Szwajcarii. Uważana w Chinach za roślinę o dobrej energii, sprzyjającą pomyślności, szczęściu, szczególnie odmiany o kwiatach czerwonych i fioletowych. Kolor kwiatów kalanchoe, można wykorzystać w zależności od okoliczności: czerwony i biały na Boże Narodzenie/Nowy Rok, czerwony na Walentynki, żółty na Wielkanoc, różowy i fioletowy na Dzień Matki, pomarańczowy na Halloween/Wszystkich Świętych.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund