Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Vaccinium x corymbosum 'Darrow'  (Borówka wysoka)    rodz. Ericaceae
ang. Highbush blueberry, niem. Amerikanische Heidelbeere
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża kwaśny  biały  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 1-2 m,   pora kwitnienia: V/VI
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
02.12.2007 o godz. 20:58 Harryangel pisał(a):
Dwa spore krzewy tej odmiany w moim ogrodzie już ponad 20 lat zamierają i dotąd zamrzeć nie mogą. W tzw. międzyczasie dały co najmniej parędziesiąt kilogramów dużych i bardzo smacznych owoców. Śmiem przypuszczać, że ich zamieranie potrwa jeszcze co najmniej drugie tyle, jako że je ostatnio odmłodziłem;)
02.12.2007 o godz. 22:00 BasiaK pisał(a):
No ale wiesz, z kim się skontaktować, by sprostować podawane przez nich informacje :)
03.12.2007 o godz. 17:54 Harryangel pisał(a):
Moje zmartwienie?! Niech sami dojdą, co im w Skierniewicach nie służy;) Ja im na pewno niewiele pomogę, bo sam nie wiem, czemu zawdzięczam ich zdrowie i żywotność.
Rosnące w tym samym rządku "Herbert" i Jersey" też wspaniale rosną i owocują, a miejsce nie jest ani specjalnie nasłonecznione, ani zbyt dobrze osłonięte od mrozu i wiatru. Zwykła grządka na północno-wschodnim stoku  otoczona obecnie rollboarderem i wyściółkowana korą, a podłoże zaprawione obficie miejscowym torfem.
Opis uzupełniłem o własne spostrzeżenia po to, by potencjalny nabywca nie rezygnował z zakupu "Darrowa" tylko dlatego, że coś tam komuś kiedyś w zupełnie innych warunkach klimatycznych i regionie Polski nie wyszło. Owoce tej odmiany są tak wspaniałe w smaku, że dla nich warto nawet trochę na krzaki "pochuchać i podmuchać".
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund