Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Festuca scoparia   (Kostrzewa niedźwiedzie futro)    rodz. Poaceae (Graminae)
ang. Bearskin fescue, niem. Bärenfellschwingel
  Stanowisko półcieniste Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 10-20 (45) cm,   pora kwitnienia: VI
    
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
11.12.2006 o godz. 17:24 paco pisał(a):
U mnie rośnie w b. suchym miejscu, prawie w pełnym cieniu i niestety w glebie wprawdzie bardzo przepuszczalnej, ale kompletnie kwaśnej - i nie najgorzej sobie radzi. Pozostawiona sama sobie od kilku lat rośnie pod sosnami i rozsiewa się samoistnie (pozostawienie jej jak w warunkach naturalnych jest działaniem celowy).

12.12.2006 o godz. 18:57 anette pisał(a):
Dwie sprawy:
- z synonimem jest problem, wg najnowszych źródeł f. gautieri i f. scoparia to dwie różne rośliny. Choć handlu znaczy to samo, tak naprawdę to nie wiadomo, którą się kupuje.
- zdecydowanie ładniej się prezentuje i jest żywotniejsza na stanowiskach cienistych (warto dla porównania obejrzeć je np. w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu - rosną tam na 2 różnych stanowiskach).
12.12.2006 o godz. 21:39 BasiaK pisał(a):
U mnie rosła w półcieniu pod orzechem, całkiem przyzwoicie, miejsce bardzo suche. Ale jedną kępę mam też w pełnym słońcu.

A różnic między gautieri a scoparia póki co wypunktować nie jestem w stanie i chętnie się dowiem, jakie są.
14.12.2006 o godz. 19:19 anette pisał(a):
Mogę coś napisać, tyle, że to szczególiki do rozpoznania przez fachowców.... Ja nie wiem, prawdę mówiąc, co posiadam, niestety, i nie sądze żeby w Polsce mógł ją ktoś poprawnie oznaczyć.
Basiu, masz "czysty gatunek" czy odmianę 'Pic Carlit'? Ta ostatnia częściej pojawia się w ofertach, przynajmniej z nazwy.
14.12.2006 o godz. 20:32 krystyna pisał(a):
Mam obydwie (chyba). Gatunek kwitnie i wysiewa się obficie. "Pic Carlit" jest niższa, ok. 5 cm wysokości, nie kwitnie.
15.12.2006 o godz. 10:33 BasiaK pisał(a):
Nie mam pojęcia - nawet nie pamiętam, ile ją mam, czyli 20 lat co najmniej. Możliwe, że na targu kupiona...na 95% gatunek mówiąc poważnie.
13.01.2007 o godz. 22:33 zdzisiek pisał(a):
Ciekawa jest jej odmiana - 'Pic Carlit' - karłowata, więc tworzy bardzo niski dywan, świetnie wygląda wśród skał i kamieni. Poza tym odnalazłem jeszcze nowe jej zastosowanie, mianowicie na www.senior.pl polecana jest tako roślina do obsadzania grobów - BEZPROBLEMOWA! Nie zakwita, więc umarlak może leżeć spokojnie, nie musi wyłazić, żeby ją przyciąć.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund