Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Cyclamen persicum   (Cyklamen perski)    rodz. Primulaceae
ang. Persian Violet Cyclamen, niem. Alpenveilchen
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 20 cm,   pora kwitnienia: X-IV
      
      
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
04.12.2006 o godz. 21:25 teresar pisał(a):
Rozmnożyć można przez podzial starszych bulw .Ostrym nożem lub żyletką , tak aby na każdej z  dzielonych części były pąki liściowe .Miejsce cięcia posmarować sproszkowaną siarką , węglem drzewnym , można też ukorzeniaczem .
02.10.2007 o godz. 21:45 Harryangel pisał(a):
To nie cyklamen perski jest trudny w uprawie, tylko nasze mieszkania, zbyt ciepłe i suche zimą, kompletnie mu nie odpowiadają;) W dawnych czasach, w domach opalanych piecami kaflowymi, przy oknach było zawsze chłodno, i stąd świetnie się na nich czuły cyklameny perskie oraz azalie japońskie. A co robić teraz, gdy pod każdym oknem kaloryfer?
02.10.2007 o godz. 22:34 Bejotka pisał(a):
U mnie rosną już tyle lat.... Chyba własnie dzięki temu, że stoją na parapecie okna, które nawet zimą jest otwierane i mają tam dość chłodno...
30.11.2007 o godz. 9:37 eva60 pisał(a):
Właśnie zastanawiam się czy nie kupić cyklamenka Barbarze na imieniny.W soboty bywam w Milanówku ,w którym w tym dniu jest targ.Od wielu lat w soboty przyjeżdża w kwiatami stara ogrodniczka ,od której kupuję.Chyba ze trzy lata temu namówiła mnie na kupno cyklamena- miniaturki.Obdarowana grudniowa solenizantka Marysia twierdziła ,że kwitł przez dwa lata i wkwitł by dalej ,gdyby w doniczce nie zalęgła się jakaś larwa,która podgryzła bulwę.Mam dwie solenizantki i muszę coś kwitnącego kupić.I to jest problem do szybkiego rozwiązania.Pozdrawiam wszystkich .Ewa.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund