Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Aucuba japonica   (Aukuba japońska)    rodz. Cornaceae
ang. Japanese Aucuba, niem. Japanische Aukube
  Stanowisko cieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 2-3m,   pora kwitnienia: V?
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
21.11.2006 o godz. 0:18 BasiaK pisał(a):
Termin kwitnienia do weryfikacji przez uprawiających;
21.11.2006 o godz. 12:19 BasiaK pisał(a):
Znajomy z pl-rec-ogrody uprawiał Aukubę w gruncie - Głuchołazy. Ale jak po ostatniej zimie, to nie wiem.
Na przelanie jest wrażliwa.
21.11.2006 o godz. 15:06 kaitou pisał(a):
w "Kwietniku kiedyś był artukuł o aukubie uprawianej w gruncie, to było gdzieś na śląsku, rosła świetnie, czasem tylko przemarzały wierzchołkowe gałązki, a latem zdarzało się, że slońce poparzyło kilka liści... ale krzew jest mocarny chyba z 2 metry ma
22.11.2006 o godz. 9:05 tomboj0 pisał(a):
W moim ogrodzie rośnie w gruncie od 4 lat. Ostatniej zimy przemarzła praktycznie do gruntu. W ciągu lata odbiła do wys. ok 30 cm. Stanowisko - bezpośrednio przy północnej ścianie domu, lokalizacja - Dolny Śląsk. Na zimę okrywana dwoma warstwami włókniny.
12.08.2007 o godz. 20:21 Harryangel pisał(a):
Mam od wielu lat, wyhodowaną z roślinki wys. 15 cm. W tej chwili dorosła do ok. 60 cm. Uprawiam w pojemniku zimowanym w zupełnie nieogrzewanej szklarni z uchylonymi wywietrznikami, aby zapobiec skokom temperatury w słoneczne dni (zadołowany w torfie). Nie mierzyłem temperatury, ale na pewno mroźnymi nocami spadała poniżej 12-15, a nawet 20 stC. Zauważyłem, że bardzo ważne jest osłonięcie jej przed SŁOŃCEM, które zimą przypala liście. Nakryta kartonowym daszkiem nie wykazała po zimie żadnych uszkodzeń, zachowała wszystkie zeszłoroczne liście, kwitła. A kwitnie raczej w kwietniu.
15.01.2009 o godz. 20:45 pollard pisał(a):
30 km na SE od Lublina zimuje znakomicie. Przeżyła zimę 2005/2006 (kilka dni -30 C) bez straty nawet liścia, pomimo, że wiatr zwiał z niej ochronę cieniującą.
21.12.2009 o godz. 11:58 almawi pisał(a):
W przydomowym ogródku w Gdyni , rośnie zapomniana (czytaj niezabezpieczana na zimę) od kilku lat bez szkody dla zdrowia i urody.
W Łodzi w centrum miasta , zabezpieczona liśćmi , przetrwała bez uszczerbku zeszłą zimę 08/09.Jest posadzona w zacisznym osłoniętym miejscu.
01.05.2015 o godz. 12:14 Merghen pisał(a):
Małopolska, okolice Krakowa w kierunku Katowic. Trzeci sezon w gruncie, uprawiana od patyczka 15 cm długości. Obecnie krzak wysokości 50 cm. Rośnie na granicy półcienia/cienia, stanowisko raczej zimą suche, gliniaste, małonawożone, osłonięte gęstym i wysokim żywopłotem zimozielonym od wschodu. Na zimę najpierw kopczykowana w podobnym terminie co róże, potem owijana warstwą agrowlókniny wiosennej a następnie agrowłókniną zimową. Drugi sezon kwitnie. 
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund