Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Corylus colurna   (Leszczyna turecka)    rodz. Betulaceae (Corylaceae)
ang. Turkish Hazel, niem. Baum-Hasel
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża zasadowy  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 20-25 m,   pora kwitnienia: III-IV
    
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
18.11.2006 o godz. 9:34 BasiaK pisał(a):
O ile pamiętam, to okrywy są lepkie?
19.11.2006 o godz. 6:28 bez pisał(a):
W Sopocie blisko Opery Leśnej jest aleja z tej leszczyny - z własnych obserwacji dodałbym tylko, że jest to drzewo , które bardzo rzadko choruje. Nie widziałem też takich dużych owoców jak w opisie - zwykle do 1 cm, ale i tak zbieraczy zawsze pełno, bo faktycznie są bardzo smaczne i jak się już znajdzie to od razu 10..
06.12.2006 o godz. 15:03 Harryangel pisał(a):
Prawie dwucentymetrowe orzechy tej leszczyny widziałem (zebrałem i zmierzyłem) w Poznaniu. Z jednego z nich wyrosło moje drzewko. Podobnych rozmiarów orzechy zebrałem też w miasteczku Mońki w Podlaskiem. Rośnie tam grupka starych, okolo stuletnich drzew w parku obok dworca PKP. Niestety, te orzechy były przeważnie puste lub wyżarte przez słoniki. W Suwałkach rosną dwa stare, pomnikowe drzewa, około 130 lat, i te z kolei obradzają orzechy bardzo małe, 7-8 mm średnicy - ale za to dużo i zdrowe.
16.12.2007 o godz. 15:30 xipe pisał(a):
W gminie Mielno na trasie Mielno - Gąski za Mielenkiem  istnieje przedwojenna, dwurzędowa aleja obasadzona tym gatunkiem - drzewa nie mają typowego dla gatunku pokroju - korony są ukształtowane przez wiatr.
10.07.2008 o godz. 22:40 Harryangel pisał(a):
Drzewa wyglądają na przedwojenne, ale chyba sprzed wojny francusko-pruskiej. W tym wieku mają prawo mieć pokręcone korony. Stare leszczyny, które widywałem, też nie zawsze przypominają kształtne drzewka - takie jak moja na przykład ;)
Orzechy po wysianiu nie zawsze i nie wszystkie wschodzą wiosną - część przeleguje. Sprawdziłem.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund