Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Clematis mandschurica   (Powojnik mandżurski)    rodz. Ranunculaceae
ang. Clematis mandschurica, niem. Clematis mandschurica
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: do 120 cm,   pora kwitnienia: VII -IX
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
02.10.2006 o godz. 5:39 GabiS pisał(a):
Podana wysokość, ze względu na pokładanie się pędów chyba jest trudno osiągalna. Komuś urósł tak wysoki?Mój ma pędy 40 cm długości - zakupiony tego lata przy zachodniej granicy gdzie rósł w gruncie, ponoć nie okrywany.
03.07.2009 o godz. 22:42 gabis pisał(a):
W tym roku, po ulewnych deszczach, ma już 150 cm. Pachnie delikatnie ale upojnie.
15.08.2009 o godz. 21:45 Harryangel pisał(a):
Od powojnika prostego, za którego odmianę jest uważany, różni się w zasadzie tylko szerszymi, bardziej sercowatymi listkami oraz wyraźnie wgłębionymi nerwami.
16.08.2009 o godz. 6:05 bez pisał(a):
Gdyby tak rzeczywiście było, to byłaby prawdziwa rewolucja. Od czasów samego Linneusza podstawą systematyki roślin kwiatowych są kwiaty a nie liście.
16.08.2009 o godz. 9:34 Harryangel pisał(a):
Linneusz, o ile się orientuję, stworzył sztuczny system klasyfikacji, w którym w tych samych taksonach znalazły się rośliny niespokrewnione tylko dlatego, że miały ileś tam pręcików.
Informację podaję za książką Bolesława Sękowskiego "Powojniki", w której zresztą powojnik mandżurski podawany jest jako odmiana powojnika prostego (Clematis recta var. mandshurica).
17.08.2009 o godz. 6:04 bez pisał(a):
Z tego wynika, że to jakieś nieporozumienie. Znam prof. Sękowskiego osobiście i zaręczam, że nigdy nie kwestionował systematyki Linneusza opartej na budowie kwiatów.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund