Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Nymphaea sp.   (Grzybienie)    rodz. Nymphaeaceae
ang. Water lily, niem. Seerose
  Stanowisko słoneczne Stanowisko bagniste   biały  żółty  czerwony  różowy  pomarańczowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: głębokość 20-200 cm,   pora kwitnienia: (V)VI-IX
  
      
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
    
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
06.12.2006 o godz. 22:59 Harryangel pisał(a):
W niezamarzającym do dna zbiorniku wodnym pomyślne zimowanie jest pewne w 100%. Jak wiadomo z fizyki, temperatura wody przy dnie w pokrytym lodem zbiorniku wodnym wynosi ok. 4 stC.
W podłożu nie powinno być torfu. Najlepsze rezultaty osiagałem sadząc grzybienie w podłoże z rozdrobnionej i przesianej ziemi gliniastej, z niewielkim dodatkiem piasku i kompostu, a także kilkoma perełkami Osmocote pod korzenie. Takie podłoże najlepiej przypomina, moim zdaniem, jeziorny muł. Z wierzchu należy pokryć to podloże warstwą piasku, żeby nie powodowało zmącenia wody.
Dodam, że pozyskiwanie roślin z natury jest i zabronione, i niecelowe. Rośliny po zawiązaniu pierwszych owoców przeważnie przestają kwitnąć i tracą liście.
10.10.2007 o godz. 21:27 TeresaR pisał(a):
Na zdjęciu ta o ciemniejszych różowych kwiatach jeszcze kwitnie .Natura potrafi zaskakiwać - przeważnie nie powinno być już nawet liści , przy tak niskich temperaturach .

15.12.2008 o godz. 18:55 AurorA pisał(a):
Teresa u Attraction to normalka, zwykle miewam kwiaty do połowy października, ale w tym roku były widywane praktycznie do połowy listopada. Co ciekawe październikowe kwiaty często nie zamykają się na noc i kwitną bardzo długo- nawet około 2 tygodni przy standardzie 3 dniowym.
15.12.2008 o godz. 21:45 TeresaR pisał(a):
Dziękuję Arku, to jedna moja rozpoznana:) Z tym kwitnieniem masz rację, w tym roku też to zaobserwowalam, kwiaty póżnoletnie są trwalsze.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund