Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Ficus lyrata   (Figowiec lirolistny)    rodz. Moraceae
ang. Fiddle leaf fig, niem. Geigenblaettiger Gummibaum
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 10 m,   pora kwitnienia: lato
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
19.11.2012 o godz. 23:46 sonaj pisał(a):
Rozmnażanie przez sadzonki wierzchołkowe wbrew pozorom nie jest trudne- osobiście wybieram te, które mają co najmniej 3-4 liście. Niżej położone wyłamuję zostawiając tylko parę szczytowych, których blaszki, bez szkody dla przyszłej rośliny, skracam o połowę lub nawet o dwie trzecie. Do ukorzeniania wykorzystuję mieszankę torfów, lub ziemi torfowej i piasku w proporcji 1:1. W celu zwiększenia wilgotności, nakrywam doniczkę plastikową torebką, słojem lub innym przepuszczającym światło naczyniem. Sam proces wspomagam też ukorzeniaczem. Takie postępowanie z materiałem sprawdza się znakomicie i sprawia, że już po kilku tygodniach widać pierwsze efekty.      
21.11.2012 o godz. 3:36 Bpjea pisał(a):
Rozmnażałem w słoiku z wodą; słoik zaciemniony (zawinięty w folię aluminiową); liście przyciąłem odpowiednio. Po wydaniu korzeni posadziłem w ziemi.
09.01.2014 o godz. 20:44 sonaj pisał(a):
Doskonale znosi cięcie- nawet starsze, wyrośnięte egzemplarze dobrze na nie reagują, co jest nie bez znaczenia, szczególnie, gdy dysponuje się mniejszą przestrzenią...
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund