Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Clematis x hybrida 'Bałtyk'  (Powojnik wielkokwiatowy)    rodz. Ranunculaceae
ang. Clematis, niem. Waldrebe
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 3 m,   pora kwitnienia: V- VI
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
26.08.2006 o godz. 18:56 paco pisał(a):
Byłem przekonany, że posiadam powojnika ‘Bałtyk’. Jednak posiadam go od 1986r i tu jest niezgodność. Znalazłem informację na stronie ‘Clematis on the Web’, że został on już wprowadzony w 1970r i że kwitnie V-VI oraz IX. Jeśli jest tak faktycznie to właśnie teraz powtarza on kwitnienie i tak jest u mnie.
27.08.2006 o godz. 22:25 marta pisał(a):
Swoje dane, a przynajmniej te dotyczące polskich odmian opieram na stronie Pana Marczyńskiego jako bardziej wiarygodne. Faktycznie informacja o roku 1970 pojawia się na stronie o której piszesz, potem jeszcze na kilku innych ale są to przkopiowane opisy. Nigdzie więcej jej nie znalazłam.
28.08.2006 o godz. 23:02 paco pisał(a):
Nie śmiałbym kwestionować tak zacnego źródła informacji na temat tego powojnika. Jeśli jednak tak jest, to skąd się wziął u mnie w 1986r? Być może te zdjęcia wcale nie przedstawiają powojnika "Bałtyk"- w takim razie cóż to jest?
07.09.2006 o godz. 6:22 paco pisał(a):
Wczoraj dokonałem pomiarów kwiatów ich wielkość zawiera się w przedziale 15-18 cm. Wśród powojników, które posiadam ten ma największe kwiaty.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund