Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Phalaris arundinacea var.picta  (Mozga trzcinowata)    rodz. Poaceae (Graminae)
ang. Gardener’s grass, niem. Rohrglanzgras
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   biały  zielony  pstry  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 50-120 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
15.11.2006 o godz. 12:20 GabiS pisał(a):
Młode kłącza, wychodzące z ziemi są purpurowe. Dla pełnej urody rzeczywiście potrzebuje wilgoci i trochę urodzajniejszej ziemi. Ale jako bariera przed psem (ochrona cennych egzemplarzy) utrzymuje się zupełnie dobrze również bez zabiegów pielęgnacyjnych.
20.11.2006 o godz. 0:04 anette pisał(a):
P. arundinacea var. picta to roślina "wyjściowa" dalszych odmian ogrodowych, np. var. picta 'Picta'; var. picta 'Fesey'; var. picta 'Luteopicta' itd.  P. a. 'Elegantissima' to synonim do P. a. var. picta 'Picta' a nie samej var. picta. ( var. picta to każda paskowana odmiana, niezależnie od koloru paskowania, wielkości itp.) Troche to skomplikowane ale tak to ujmują fachowcy od traw z zachodniej Europy, np. Roger Grounds.
20.11.2006 o godz. 8:25 BasiaK pisał(a):
Nie wypowiadam się, która nazwa jest właściwa. Co fachowiec (grupa fachowców), to inne podejście, które w dodatku zmienia się co parę lat. Powołuję się na dwa źródła, ktoś inny może powołać się na inne i też będzie to poprawne.
20.07.2010 o godz. 0:00 Harryangel pisał(a):
Popularne niegdyś potoczne nazwy polskie to "pańska trawka" lub "trawa angielska". Obecnie chyba wyszły z użycia.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund