Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Tradescantia fluminensis 'Albovittata'  (Trzykrotka wężykowata)    rodz. Commelinaceae
ang. Wandering Jew, niem. Fluss-Dreimasterblume
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  pstry  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 30-50 cm,   pora kwitnienia: wiosna-lato
    
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
25.02.2008 o godz. 23:27 pszubart pisał(a):
Tradescantia fluminensis, trzykrotka wężykowata, synonim T. albiflora, t. białokwiatowa "Albovittata"/"Albostriata"/"Quicksilver"/"Silvery Hill"/"Ivory Hill". Prawdopodobnie jest hybrydą T. fluminensis x T. crassula, t. wężykowata x t. gruboszowata, znalezioną w Belgii w 1885. Wyróżniona w Anglii przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze. Spodnia strona liści i łodygi, bez fioletowych przebarwień. Liście i kwiaty są większe niż u typowej t. wężykowatej. Kwitnie zazwyczaj od maja do lipca.
26.02.2008 o godz. 22:28 BasiaK pisał(a):
Synonim jest w opisie za encyklopedią Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, i też była wzmianka o purpurowym spodzie liści. Niemniej jednak póki roślinę uprawiałam, to była czysto biało-zielona i jakoś w tym wypadku nie do końca ufam RHS. Zdjęcia zostawiam, jeśli ktoś ma inne formy tej rośliny, to proszę o pokazanie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund