Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Cytisus scoparius 'Firefly'  (Żarnowiec miotlasty)    rodz. Fabaceae (Leguminosae, Papilionaceae)
ang. Scotch broom, niem. Besenginster
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża kwaśny  żółty  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 1,5 m,   pora kwitnienia: V-VI
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
31.12.2005 o godz. 10:01 Bogda pisał(a):
To zdjęcie nie oddaje, niestety prawdziwego uroku żarnowca :-( To piękny krzew, ozdobny gdy kwitnie ale również w zimie ! Co do koloru kwiatów, znam albo żółty (to te dziko rosnące) albo odmiany purpurowe. Te kolorowe, czasami nie trzymają barwy i wówczas wyglądają tak jak w opisie - też ładnie :-) Miałam żarnowiec szczepiony,bordowy (kwiaty bordowo-różowe), po którejś z ostrzejszych zim,wydawało mi się, że zmarzł :-(
31.12.2005 o godz. 19:00 GabiS pisał(a):
Muszę poczekać do wiosny na kwiaty. Aksamitnie bordowe dolne płatki aż proszą się o głaskanie:) Część pędów obmarzła. Mój ogród jest zimny i dość późno wchodzi w pełnię wegetacji. Nauczyłam się cierpliwości i obcinam gałązki dopiero w czerwcu/lipcu, gdy już nie mam nadziei na to, że odżyją.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund