Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Hymenocallis calathina   (Błonczatka koszyczkowa (?))    rodz. Amaryllidaceae
ang. Spider lily, niem. Schönlilie
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 60 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
06.12.2006 o godz. 19:14 Harryangel pisał(a):
Na korzenie wcale nie trzeba uważać. Kilkakrotnie kupowałem cebule w ogóle bez korzeni (bo je w trakcie przygotowywania do sprzedaży po prostu obcięto), natomiast te korzenie, na które "uważałem" z reguły podczas przechowywania cebul usychały i same odpadały. W obu przypadkach nie wpływało to w najmniejszym stopniu na przyjęcie i wzrost rośliny po wysadzeniu wiosną do gruntu, o kwitnieniu nie wspominając. Przesypywanie czymkolwiek też nie jest konieczne - cebule nie tracą wilgoci i nie "parcieją" podczas przechowywania. Najzupełniej wystarczy je zasuszyć i przechowywać w papierowej torbie lub tekturowym pudle.
06.12.2006 o godz. 19:30 BasiaK pisał(a):
Uściślę - jeśli będzie się próbowało usunąć korzenie umyślnie czy nieumyślnie, to po prostu można uszkodzić cebulę. Tylko tyle.

20.10.2008 o godz. 14:49 Sortan pisał(a):
Podczas wykopywania cebuli oderwała się cała piętka z korzonkami- czy ta cebula jest już stracona? Biorąc pod uwagę cebulę jadalną myślę ,że tak ale może jednak...?
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund