Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Stenochlaena palustris   (-)    rodz. Polypodiaceae
ang. Climbing swamp fern, niem. Kletterfarn
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża kwaśny  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: -,   pora kwitnienia: -
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
29.10.2005 o godz. 12:21 teresar pisał(a):
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam z opisu,roślina domowa??i jeszcze co znaczy zastosowanie ;pojedyńczo ?? jako soliter?? bo jeżeli rośnie coś oplatając to już nie będzie pojedyńczo tak zrozumiałam:-)i jeszcze jak ta paproć rośnie w naszych warunkach i czy rośnie ?jakie zastosowanie ozdobna doniczkowa ,w wiszących pojemnikach?czy wymiary rośliny są podane z jej naturalnego środowiska czy w jakich u nas rośnie ?
29.10.2005 o godz. 16:53 bez pisał(a):
Opisałem już sporo roslin i cieszę się, że chociaż jedna spotkała sie z takim zainteresowaniem. Z wielką przyjemnością odpowiadam na pytania: 1 - roślina zdecydowanie domowa (robiłem 2 próby w ogrodzie - niestety wymarza), 2 - jest to duża roślina (jak np. monstera) i trudno z nią robić kompozycje, chociaz jeżeli ktoś ma np. palmiarnię to można, 3 - oplatać się może na podporach (jak np. hoya), nie muszą to być inne rośliny, 4 - mam ją ok. 15 lat i rośnie bardzo dobrze, najgorsze są z nią początki : wolno się przystosowuje do nowego miejsca i przez pewien czas wolno rośnie, 5 - w naturze osiąga wysokość drzew na które się wspina, czyli ponad 20 m; u mnie w mieszkaniu wysokość kontroluję cięciem (jej liście wykorzystuję we wieńcach - wyglądają lepiej niż mahonii), rośnie (w specjalnej donicy o jednej ściance płaskiej , przytwierdzonej do ściany) na ścianie blisko zachodniego okna; nie dałem jej podpór a łodygom pozwalam zwisać
29.10.2005 o godz. 16:55 BasiaK pisał(a):
Tropikalną roślinę można u nas uprawiać wyłącznie w mieszkaniu lub (lepiej) w szklarni.
Zastosowanie "pojedynczo" oznacza tylko tyle, że aby wyeksponować jej ciekawy pokrój, należy pozwolić, żeby miała wokół sporo miejsca.
Czy rośnie u nas - niech wypowie się opisujący, czy uprawia:)
Skoro w opisie jest podane, że jest to paproć epifityczna, to sprawa jest raczej jasna - wiszące pojemniki, trochę tak, jak np. "łosie rogi" albo storczyki.
Wymiary podane są dla naturalnego środowiska. O wymiary osiągane u nas poproszę uprawiających - w ramach komentarzy.
29.10.2005 o godz. 17:58 teresar pisał(a):
Zainteresowało mnie bo czy czasmi liście tej paproci nie są dodawane do bukietów w kwiaciarniach ,z goglowych zdjęć i opisu bardzo mi pasuje.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund