Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Amorphophallus rivieri   (Dziwidło Riwiera)    rodz. Araceae
ang. Devil's tongue, niem. Tränenbaum
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża kwaśny  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 60-120 cm,   pora kwitnienia: wiosna
  
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
15.11.2006 o godz. 22:26 Harryangel pisał(a):
Sadzenia na lato do gruntu zdecydowanie nie polecam. W chłodne i deszczowe lata, gdy gleba jest zimna, bulwy nie przyrastają zbyt dobrze i rośliny słabną - a przecież nie sposób wiosną przewidzieć, jaki będzie pogoda latem. Próbowałem w poprzednich latach uprawiać ją w gruncie, ale bulwa nie przyrosła przez cztery lata powyżej 6 cm średnicy. Zdecydowanie lepiej jest posadzić w dużej donicy i traktować jako roślinę tarasową. Zawsze wtedy można w razie chłodu przestawić w cieplejsze miejsce, np. do szklarni. Dopiero gdy tak zacząłem uprawiać swoją jedyną wówczas roślinę, doczekałem się kwiatów.
Lubi dużo wilgoci, a pod korzenie dobrze jest sypnąć porcję Osmocote lub podobnego nawozu. Gdy jest posadzona odpowiednio wcześnie, potrafi zakończyć wegetację nawet bez zasuszania - po prostu liść sam żółknie i zamiera mimo wilgotnego podłoża.
"Doświadczenia" z kwitnieniem bez ziemi można robić, ale proponowałbym zaopatrzyć się uprzednio w duży klosz, np. z szyb sklejonych na podobieństwo akwarium. Smród, że głowę urywa!
03.02.2007 o godz. 18:19 TomGroch pisał(a):
Jam mam świetne doświadczenia z uprawą w gruncie ! Bulwa dosłownie podwaja rozmiary i w tym roku znowu zakwitnie. W gruncie uprawiam od 2004 r. Sadzę w maju i wykopuję w październiku, i koniecznie na dużej dawce obornika. W zeszłym roku kwiatostan miał 1,5 m wys. a w tym zobaczymy bo właśnie rośnie. 
Mieszkam w górach stołowych i tu zawsze mamy dość chłodne lato (zwłaszcza nocą) 
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund