Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Rosmarinus officinalis   (Rozmaryn lekarski)    rodz. Lamiaceae (Labiateae)
ang. Rosemary, niem. Rosmarin
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża kwaśny  niebieski  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 0,6 - 2 m,   pora kwitnienia: I-XII
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
01.10.2005 o godz. 21:52 BasiaK pisał(a):
Wysokość w uprawie doniczkowej oczywiście mniejsza - moje okazy miały jakieś 30 cm
29.08.2007 o godz. 7:52 pietia pisał(a):
...a u mnie na Mazowszu rośnie w ogrodzie :-),nie to abym sie chwalił tylko że jest bardziej wytrzymały niż się go ocenia ...dwa lata ,do rozrośnięcia wracał pod dach na zime,a teraz 3 rok już rośnie w ogrodzie i nie rozumiem skąd to "o mój rozmarynie rozwijaj się" - no nie trzeba prosić ,sam sie rozwija przeładnie :-)...we wrześniu ścinam tak do 30 cm,jak inne zioła do suszenia,a od wiosny rośnie w oczach...zimuje w liściach,robię okrycie z agrowłókniny i do środka sypię liście,ale nawet jak było -25C i rozwiało to kiedyś, to nawet jedna gałązka się nie przymroziła...polecam do uprawiania w ogrodzie...
24.01.2017 o godz. 23:57 kicia pisał(a):
Trzeci rok w gruncie, odmiana nieoznaczona. Wystawa południowa, stanowisko raczej suche.
Zachwalane jako mrozoodporne odmiany: 'Hill Hardy', 'Arp' ( minimum strefa 7a),'Salem'  - strefa 8b. Zatem dwie pierwsze odmiany na granicy wymarzania w pasie centralnej Polski.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund