Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Tigridia pavonia   (Tygrysówka pawia)    rodz. Iridaceae
ang. Tiger flower, niem. Pfauenlilie
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  żółty  czerwony  różowy  pomarańczowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 40-50 cm,   pora kwitnienia: VII-IX
  
      
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
27.09.2005 o godz. 19:45 BasiaK pisał(a):
Kwiaty istotnie interesujące, o egzotycznym wyglądzie. Problem z uprawą rośliny był ten, że cebule po jednym sezomie drobniały tak, że w kolejnym nie kwitły i właściwie mogłam roślinę traktować jako jednoroczną. Poza tym kwitnienie bardzo krótkie.
28.09.2005 o godz. 20:49 TeresaR pisał(a):
Miałam ten sam problem ,kwitły jeden sezon .Problem też z zestawieniem ,kolory bardzo jaskrawe ,chyba że z niskimi trawami lub miedzy iglakami.
29.09.2005 o godz. 14:34 bez pisał(a):
Niestety i ja musze dołączyć do tego smętnego grona - w moim ogrodzie też cebulki nie dorastają. Może ktoś jednak daje sobie z nią radę? Jest nas w końcu 541 !!! Marzy mi się jakiś optymistyczny akcent w tej dyskusji...
09.08.2010 o godz. 8:37 ogrodnick pisał(a):
To ja optymistycznie - po sezonie na rabacie, zimę przeżyły razem z cebulkami mieczyków i podobnie traktowane. W tym roku posadzone w drewnianej kaszcie wypełnionej ziemią ogrodniczą pięknie kwitną...
11.09.2011 o godz. 18:13 bez pisał(a):
I ja też optymistycznie, chociaż po kilku nieudanych próbach : odmiana żółtokwiatowa kwitnie u mnie drugi rok i nie drobnieje. I mniej optymistycznie : uwielbiana przez ślimaki.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund