Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Trollius x cultorum 'Alabaster'  (Pełnik ogrodowy)    rodz. Ranunculaceae
ang. Garden globeflower, niem. Gartentrollblume
  Stanowisko słoneczne Stanowisko bagniste   biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 45 cm,   pora kwitnienia: V
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
17.08.2005 o godz. 21:46 BasiaK pisał(a):
Uprasza się o wszelkie uwagi dot. terminu kwitnienia!
18.06.2013 o godz. 23:02 marta pisał(a):
U mnie obecnie w pąku, zakwitnie lada dzień.
20.06.2013 o godz. 21:53 wraga pisał(a):
U nas już po pełni kwitnienia. Ostatnie upały znacznie skróciły czas kwitnienia. Co do żywotności to w naszych warunkach nie specjalnie jest dbana (czyt. nic się przy niej nie robi) rośnie od kilku lat i co roku ładnie przyrasta wydając masę kwiatów.  A co to za staranna opieka ?
21.06.2013 o godz. 0:16 marta pisał(a):
Staranna opieka w moim przypadku oznacza systematyczne pielenie i czasem podlewanie. Dostałam go 2 lata temu w formie jednego badylka, przyrósł i czekam na kwiaty po raz pierwszy:)
21.06.2013 o godz. 6:53 Harryangel pisał(a):
Pełniki, jak zresztą chyba niemal wszystkie rośliny, lubią ściółkowanie jakimś materiałem organicznym, co pozwala ograniczyć zarówno pielenie (które niezbyt lubią, bo mają korzenie tuż pod powierzchnią gleby), jak i podlewanie (które bardzo lubią, ale duże wahania wilgotności podłoża wprost przeciwnie). Jak wiadomo, one lubią mieć "głowę w słońcu, a nogi w wodzie". A w dobrych warunkach wszystkie są chyba autentycznie wieczne.
"Alabastra" akurat nie mam (przynajmniej na razie), ale wszystkie inne pełniki tak. U mnie rosną nad wodą, na rabatach wyściółkowanych grubą warstwą przesianej kory sosnowej. I czują się w tych warunkach idealnie.
22.06.2013 o godz. 0:01 marta pisał(a):
Komentarz o ściółce bardzo cenny:) W sumie nogi innych pełników mam zacieniowane hostami.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund