Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Callistemon citrinus   (Kuflik)    rodz. Myrtaceae
ang. Red Bottlebrush, niem. Zylinderputzer
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 1,5m - 8m,   pora kwitnienia: VI - VIII
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
19.11.2006 o godz. 21:44 kaitou pisał(a):
co do wysiewu nasion to chyba tylko w naturze sie może sam wysiać, bo potrzebuje podobnych warunków co eukaliptus, czyli najlepiej pożaru :) wtedy się otwierają torebki z nasionami, tam przynajmniej powiedzieli w ogordzie botanicznym :) komuś sie udało z siewu?
19.11.2006 o godz. 21:52 BasiaK pisał(a):
Nie, ale znam metodę, bo czytałam o tym przy opisie uprawy Protei:) Potrzebne są dwa garnki włożone jeden w drugi, w wewnętrzny należy wrzucić odpowiednią część rośliny, a w zewnętrzny węgiel drzewny - i podpalić. Całość przykryć z małym lufcikiem dla dopływu powietrza.
13.08.2008 o godz. 13:37 Dobranoc pisał(a):
Mój kuflik po 2 latach wzrostu cały czas upiera sie, że jest pnączem. Nawet przycięcie nie przekonało go do rozkrzewiania się.
04.02.2009 o godz. 8:59 viosol pisał(a):
Mój kuflik chyba marnieje. Listki wyglądaja na suche i zaczynają sie zwijać. Może znacie jakiś cudowny sposób na to, żeby odżył?
Stoi w domu na parapecie okiennym, ma wilgotną ziemię. Co jeszcze potrzebne?
04.02.2009 o godz. 9:18 BasiaK pisał(a):
Chyba chłód i niewysuszone powietrze. Czy komuś udaje się przetrzymać roślinę przez zimę w normalnie ogrzewanym pokoju? (dodam, że próbowałam dwukrotnie, bez powodzenia)
04.02.2009 o godz. 14:59 Dobranoc pisał(a):
Przechowuję w słabo ogrzewanym pokoju już drugi rok - bezproblemowo.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund