Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Anemone narcissiflora   (Zawilec narcyzowy)    rodz. Ranunculaceae
ang. Narcissus-flowered Anemone, niem. Narzissen-Windröschen
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne   biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 60 cm,   pora kwitnienia: V
      
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
24.08.2007 o godz. 11:51 titi pisał(a):
Chcę swoje 5 groszy dołożyć na temat odczynu podłoża.Zakładając ,że w Tatrach rośnie gatunek to wg mnie jest on kwaśnolubny.Wprawdzie Prof.Szafer w "Rośliny Polski" podaje, że preferuje gleby wapienne (oraz kilku weteranów skalniczek też), to już Zofia Radwańska-Paryska (poprzednia Szefowa Alpinarium PAN w Zakopanem) w "Roślinach tatrzańskich" podaje ,że wyłącznie na granicie i innych kwaśnych glebach.Z.narcyzowego obserwuję i hoduję od 50 lat i w naturze nie spotkałem egz.rosnących na wapieniu, tak samo liche wyniki miałem przy posadzeniu w części wapiennej swojego alpinarium.Po posadzeniu w granit i to w towarzystwie kwaśnolubnej Sasanki alpejskiej (tak jak to przeważnie w naturze bywa)dopiero uzyskałem dobre wyniki.Z.narcyzowy i w/w sasanka wymaga wilgotnego, dobrze zdrenowanego, najlepiej PN zbocza ale długo nasłonecznionego.Moje zawilce wyprowadziłem z nasion uzyskanych przed laty z Alpinarium PAN w Zakopanem.
W tym roku sprawdziłem warunki w jakich rosną te 2 skalniczki na Babiej Górze i potwierdziło się moje przekonanie.
24.08.2007 o godz. 21:48 krystyna pisał(a):
Chyba titi ma rację :)  Mam w ogrodzie odczyn gleby raczej obojętny i roślina marnieje dosłownie w oczach. To już moja chyba trzecia nieudana próba uprawy tej rośliny. Natomiast ssp.crinita ma się dobrze i nawet powtórzyła kwitnienie późnym latem.
14.05.2011 o godz. 22:53 krystyna pisał(a):
Mam tę roślinę już chyba 5 lat i nadal jest to 1 rozetka. Kwitnie co 2-gi rok.
25.08.2011 o godz. 0:38 qhrnik pisał(a):
Owocem jest oskrzydlona spłaszczona niełupka, nie posiadaj ona puchu.
18.07.2012 o godz. 11:47 qhrnik pisał(a):
Sprawdziłem - roczne siewki posadzone w podłoże z dodatkiem dolomitu zaczęły zamierać, a te które rosną w kwaśnej ziemi rozwijają się bardzo ładnie. Nasiona prawdopodobnie wymagają stratyfikacji, wysiane późnym latem, skiełkowały wiosną.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund