Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Trollius europaeus   (Pełnik europejski)    rodz. Ranunculaceae
ang. Globe-flower, niem. Europäische Trollblume
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 40 cm,   pora kwitnienia: V
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
17.08.2005 o godz. 22:42 Milka pisał(a):
Pełnik europejski od ogrodowego w zasadzie niewiele się różni, poza tym że ogrodowy rośnie okazalszy, ma liście mięsiste i błyszczące (podobne do lubczyka) a europejski sztywne i płastsze, europejskiego nasienniki zasychają na ciemny brąz natomiast ogrodowego płowieją do beżowego.
18.08.2005 o godz. 16:55 Milka pisał(a):
Co masz na myśli pisząc piękne kwiaty, czy to aby nie ogólnikowo ... piekność to pojęcie względne.
18.08.2005 o godz. 17:41 BasiaK pisał(a):
Może i ogólnikowo, ale na pewno są ładniejsze od kwiatów np. Sanguisorba obtusa:)
06.06.2006 o godz. 23:03 Harryangel pisał(a):
Mam wątpliwości, czy w ogóle w ogrodach znajdzie się jeszcze czysty gatunek pełnika europejskiego, czy już tylko mieszańce. Ten gatunek zapewne tak przekrzyżował ze wszystkimi uprawianymi pełnikami, w tym azjatyckimi, że w ogóle nie wiadomo, co wyrośnie z zebranych nasion - poza tym, że pełniki. Swego czasu sam się o tym przekonałem. Zebrałem nieco nasion z pełnika europejskiego w jednym z ogrodów botanicznych i wysiałem. Nie miałem jeszcze wtedy doświadczenia ani dostępu do dobrej literatury, więc uważam za sukces, że w ogóle wzeszła mi jedna siewka. Ale za to jaka! Wyższa niż okaz rodzicielski, kwiaty niemal pomarańczowe i wielkie jak pięść! Tylko że niewiele, przeważnie jeden na pędzie. Nie rozrosła się w dodatku na tyle, by ją dzielić, ale w przyszłości, kto wie...
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund