Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Artemisia abrotanum   (Bylica boże drzewko)    rodz. Asteraceae (Compositae)
ang. Southernwood, niem. Eberraute
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 100 cm,   pora kwitnienia: IX
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
14.10.2005 o godz. 22:15 GabiS pisał(a):
Moja roślina ma dość nietypowy pokrój. Jest ślicznie srebrzysta a fragmenty pierzastych liści są grubsze. Podobne formy zidentyfikowano w USA i Rosji, więc mam pewność, że to a. abrotanum. Wiosną zaszkodziło jej podsypanie Azofoską. Długo się zbierała i tego lata nie zakwitła.
15.10.2005 o godz. 0:18 marta pisał(a):
Czym się objawia nietypowy pokrój? No i intryguje mnie ta srebrzystość. Boże drzewko jest zieloniutkie jak mało co. Nawet moja mama rozpoznała od ręki - dawniej rosło to w każdym ogródku.
19.10.2005 o godz. 21:35 GabiS pisał(a):
Nietypowość pokroju wg mnie polega na bardzo okazałych kwiatostanach (rok temu też) i nieco pokładających sie pędach. Liście są podzielone na nieco szersze fragmenty niż te na zdjęciu powyżej. Zapach roztartch liści też nie jest charakterystyczny. No i ten kolor... Spróbuję w przyszłym roku wsadzić w nieco zacienionym miejscu - zobaczymy czy zzielenieje.
20.10.2005 o godz. 17:43 marta pisał(a):
U mnie nie rośnie w pełnym słońcu. Do tego posadzona na okropnej glinie - wygląda jak na zdjeciu (kiepskim zresztą) wyżej. Nigdy nie kwitła. Zapytałam mamy jak wyglądają kwiattostany tej bylicy (kiedyś uprawiało się pod każdym domem - obowiązkowo do bukietów na świeto Matki Boskiej Zielnej) ale mama nie kojarzy. Moja nigdy nie kwitła. Moze masz jakas inną bylicę?
20.10.2005 o godz. 18:32 BasiaK pisał(a):
Moja kwitnie, kwiatki typowe dla bylic, parę mm średnicy, takie prawie okrągłe, zielonkawo-żółte, bez języczkowatych kwiatów. Prawie niewidoczne.
17.08.2009 o godz. 21:55 Matelka5 pisał(a):
Mam to boże drzewko już 4 lata Od wiosny do końca lipca drzedwko jest całe pięknie zieleniutkie ale już w sierpniu pędy od dołu łysieją do wysokości 3/4 a nawet wyżej.Okropnie to wygląda.Jaka przyczyna ?
Rośnie w słońcu na lekkiej glebie.Jak jest susza to trochę podlewam .Przez tych kilka lat eksperymentowałam z n ią i zawsze to samo.Łysienie od dołu dlatego już w tym roku idzie do spalenia bo to żadna ozdoba ogrodu.
18.08.2009 o godz. 18:19 BasiaK pisał(a):
"pędy: wyprostowane, rozgałęzione, od dołu często łysiejące," - innymi słowy: ten typ tak ma. Można czymś podsadzić i zasłonić drewniejące pędy. Ja nie mam kłopotu, bo roślina rośnie pomiędzy innymi o zbliżonej wysokości i oglądam wierzchołki pędów od góry, dołu oglądać się nie da, bo zarośnięty. Natomiast ciekawa sprawa z wysokością, widziałam okaz ostatnio ponad dwumetrowy.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund