Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Eupatorium cannabinum   (Sadziec konopiasty)    rodz. Asteraceae (Compositae)
ang. Hemp agrimony, niem. Kunigundenkraut
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  czerwony  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 70-150 cm,   pora kwitnienia: VII - IX
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
17.09.2005 o godz. 11:38 BasiaK pisał(a):
Z doświadczenia uprawiającego - 2-2,5 m nawet na suchym miejscu u mnie w ogrodzie; daje okropnie obfity samosiew, zaś system korzeniowy jest na tyle gęsty (wiązkowy), że większe rośliny dość ciężko jest wyrwać; roślina jest wspaniale oblatywana przez motyle i inne bzykacze:)
17.09.2005 o godz. 20:13 Katarzyna Tkaczyk pisał(a):
U mnie się nie sieje :)
20.09.2005 o godz. 10:18 Anula pisał(a):
Nie przesadzałabym z tym "zagrożeniem wyginięciem" w Polsce. To raczej gatunek pospolity, występuje często i w dużych ilościach, zwłaszcza w wilgotnych miejscach. Na razie nie sprawia kłopotów z samosiewem, jedna z moich ulubionych roślin. Późno rusza wiosną.
20.09.2005 o godz. 17:55 marta pisał(a):
W opisie napisałam "zagrożony wyginięciem" - trzeba pamiętać że Polska nie jest pępkiem Europy, chociaż miło jest myśleć, że jednak. No i oczywiście endemitem nie jest. A informacja pochodzi ze strony niemieckiej organizacji zajmującej się ochroną środowiska.
21.05.2007 o godz. 11:44 Harryangel pisał(a):
Bardzo istotna informacja: dzięki silnemu systemowi korzeniowemu zarówno ten, jak i wszystkie inne bylinowe sadźce są, mimo wysokiego wzrostu, zupełnie niewrażliwe na wiatry. Najsilniejsze huragany nie pokładają ani nie łamią tych bylin.
W Polsce to roślina rzeczywiście pospolita, chociaż zwartych skupisk raczej nie tworzy. Ale generalnie w każdym bardziej mokrym miejscu powinna być. U mnie, na Suwalszczyźnie, praktycznie nad każdym jeziorkiem i strumykiem.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.01 sekund