Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Hieracium aurantiacum   (Jastrzębiec pomarańczowy)    rodz. Asteraceae (Compositae)
ang. Orange hawkweed, niem. Orangerotes Habichtskraut
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche   czerwony  pomarańczowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 30-60 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
      
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
17.06.2006 o godz. 12:43 BasiaK pisał(a):
Zacytuję Hellwiga:
"Jako roślinę ogrodową dyskwalifikuje go ogromna ekspansywność (rozłogi i masowy samosiew), łatwo staje się uporczywym chwastem".

18.06.2006 o godz. 6:49 bez pisał(a):
Widocznie jego ekspansywność zależy od warunków klimatycno-glebowych, bo u mnie (Pomorskie, gleba piaszczysta) jego ekspansja jest mniejsza od np. jaskrów, pierwiosnków nie mówiąc już o trawach i turzycach.
06.12.2006 o godz. 17:45 Harryangel pisał(a):
Wysiewa się bardzo łatwo i rzeczywiście trzeba zwracać baczną uwagę na samosiewki, ale rozrasta się mało agresywnie i nie wypiera innych roślin ze stanowiska. Na skalniaku wystarczy przeznaczyć dla niego niewielki, płaski placyk ograniczony niewielkimi kamieniami, w miejscu silnie nasłonecznionym, o suchej, ubogiej i raczej bezwapiennej glebie. Utworzy wtedy niewielką łączkę, gęsto pokrytą rozetami i rozłogami, kwitnącą praktycznie przez całe lato. Wraz z nim można posadzić jakieś niewielkie rośliny cebulowe, np. krokusy (zaschną zanim jastrzębiec zakwitnie). Raczej poza wyznaczony mu obszar nie wylezie. Poza tym doskonała roślina do nasadzeń typu łąkowego. Ale posadzić warto! Nie ma drugiej rośliny o tak jaskrawo pomarańczowej barwie kwiatostanów. Nawet pojedyncze koszyczki można wypatrzyć na łące z kilkunastu metrów. One wręcz świecą.
06.12.2006 o godz. 19:24 BasiaK pisał(a):
Nie zgodzę się - znajduję samosiejki może nie w całym ogrodzie, ale w promieniu kilku metrów jest ich sporo. Nie wyobrażam sobie sadzenia tej rośliny na grządce.
07.06.2007 o godz. 21:47 Bejotka pisał(a):
U mnie jastrzębuś jest bardzo grzeczny - nie biega po całym ogrodzie a jedynie tworzy coraz więcej z roku na rok liściowych rozetek w jednym miejscu. Dobry chłopczyk... :)
11.03.2008 o godz. 11:34 anczarn pisał(a):
Dla mnie to chwast... nie mogę się go pozbyć opanował mi pół skalniaka... żadne kamienie go nie powstrzymały...
11.01.2010 o godz. 13:41 titi pisał(a):
Wara od części specjalnej alpinarium, świetny do założeń naturalistycznych. Posiada synonim naukowy Pilosella aurantiaca i pod taką nazwą często występuje w cennikach np.Cennik lesytanap Ogrodu Botanicznego w Tatrzańskiej Łomnicy.
Dagobert Drost.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund