Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Salix matsudana 'Crispa'  (Wierzba mandżurska)    rodz. Salicaceae
ang. Ringleaf willow, niem. Korkenzieher-Weide
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: do 2 m,   pora kwitnienia: IV
    
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
06.08.2006 o godz. 23:54 aliaszka pisał(a):
Tak się zastanawiam, czy opisywana jest tutaj wierzba mandżurska, czy babilońska? Bo na zdjęciu to raczej wg mnie jest wierzba babilońska, opis też raczej do niej mi pasuje. Tymczasem w tytule widnieje wierzba mandżurska, która jednak różni się wyglądem.
07.08.2006 o godz. 8:41 BasiaK pisał(a):
Mandżurska i babilońska to synonimy, ale podejrzewam, że masz na myśli odmianę 'Tortuosa' - która różni się od 'Crispa' tym, że nie ma tak pierścionkowato skręconych liści i jest znacznie popularniejsza. Poza tym 'Crispa' jest niższa. Przydałoby się niewątpliwie więcej zdjęć :(
23.09.2010 o godz. 20:47 Nieska pisał(a):
W tym roku, na Mazurach, w okolicach Węgorzewa osiągnęła ponad 3 metry :) Jednak ostatnia zima mocno dała się jej we znaki, wszystkie młodsze gałązki uschły. Dopiero teraz odbija.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund