Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Amaranthus paniculatus   (Szarłat wiechowaty)    rodz. Amaranthaceae
ang. Prince's feather, niem. Amaranth
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża zasadowy  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 80-150 cm,   pora kwitnienia: VII-IX
      
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
    
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
09.08.2005 o godz. 10:25 BasiaK pisał(a):
Zdjęcie przedstawia oczywiście odmianę, nie wiem jaką, ale jest niewątpliwie żywotna - kilkanaście już lat utrzymuje się u mnie w ogrodzie;
nastomiast z suszeniem są kłopoty, może się kruszyć, albo czernieć, ostatnio próbowałam z farbą w aerozolu i wyglądało to nieco lepiej:)
11.11.2006 o godz. 17:32 teresar pisał(a):
Nie polecam siać - sadzić , przy roślinach na których nam zależy , żarłoczna  i korzeniowo bardzo inwazyjna .
12.11.2006 o godz. 6:29 GabiS pisał(a):
Inwazyjna tylko na dobrych, żyznych glebach. Na tym łupku węglowym, który jest u mnie w ogrodzie rzeczywiście rozsiewa się ale rośliny są drobne (niższe niż 20 cm) i łatwe do usunięcia.
12.11.2006 o godz. 9:29 BasiaK pisał(a):
U mnie rośliny bywają do ok. 1,40 m, liście ok. 30 cm długości, pędy prawie drewniejące u dołu. Najpiękniejsze okazy w okolicach kompostownika :)
11.04.2008 o godz. 2:03 grusia pisał(a):
Nie wiem jaką ja mam odmianę, ale ma takie olbrzymie wiechy /jak na zdjęciu/co rok, chociaż moja odmiana nie jest taka bardzo wysoka, w całości roślina ma około 90 cm. Zasuszyłam "kwiaty" i mam w wazonie do dziś, co prawda nie mają tak pięknego koloru, są trochę bure, ale grube i gęste. W kompozycji z innymi suchymi wyglądają ciekawie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund