Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Rubus idaeus   (Malina właściwa)    rodz. Rosaceae
ang. Raspberry, niem. Himbeere
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: do ok. 2 m,   pora kwitnienia: VI
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
22.02.2005 o godz. 23:47 janusz pisał(a):
Wroga trzeba znać!
22.02.2005 o godz. 23:53 BasiaK pisał(a):
Rozłogów praktycznie nie ma, jeśli się starannie uprawia roślinę :-)
01.08.2005 o godz. 20:48 Milka pisał(a):
A na czym polega to staranne uprawianie ?
02.08.2005 o godz. 20:28 BasiaK pisał(a):
A na tym, że nie zostawia się chruśniaka samemu sobie:), tylko się wycina pędy natychmiast po owocowaniu, sadzi starannie dobrane odmiany (polecam 'Otto'), ściółkuje kompostem, podpiera i w ogóle prowadzi się ogród, a nie busz:)
16.12.2007 o godz. 18:46 Harryangel pisał(a):
Środkowe zdjęcie chyba nie przedstawia maliny właściwej. To raczej jakaś jeżyna, a najprawdopodobniej dzika jeżyna fałdowana.  Liście maliny nie przebarwiają się, pędy nigdy nie są purpurowe, no i malina ma kolce szczeciniaste, a nie haczykowate, jak na zdjęciu.
16.12.2007 o godz. 18:51 Harryangel pisał(a):
Wierzchołki młodych pędów nie tylko można, ale i warto przyciąć, i to możliwie wcześnie. Najlepiej uszczknąć je gdy tylko dorosną do górnego drutu podpór. Wtedy wypuszczą boczne rozgałęzienia, co rok później znacznie zwiększy plony.
16.12.2007 o godz. 19:24 Bejotka pisał(a):
W celu poskromienia rozłogów niektórzy sadzą maliny w dużych beczkach głęboko wkopanych w glebę. I słyszałam, że chwalą sobie. Ja - wyrywam małe malinki z trawnika :( Tzn. nie w wyrywaniu problem ani w trawniku ale w tym, że mi ich szkoda ... :(
16.12.2007 o godz. 19:58 gabis pisał(a):
Zdjęcie uż usunięte, bo malina zasiana przez ptaki, więc choć pasawała mi do opisów w książkach, to rzeczywiści dziewicza może nie być. Pewnie masz rację z tym czerwienieniem pędów. W posiadanych przeze mnie dendrologiach nie ma takiej informacji, jedynie o istnieniu szczeciniastych kolców w dolnej części pędu. I takie występują na moich malinach.
16.12.2007 o godz. 20:00 Bejotka pisał(a):
No ale listki to nieco żółkną i pomarańczowieją malinie jesienią.....
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund