Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Anemone canadensis   (Zawilec kanadyjski)    rodz. Ranunculaceae
ang. Meadow anemone, niem. Kanadische Windrösche
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne   biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 40-45 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
15.11.2006 o godz. 22:44 Harryangel pisał(a):
Nie "może być" inwazyjna, tylko jest zawsze. I broń Boże przed sadzeniem jej w ogrodach skalnych! Niezależnie od jego rozmiarów po paru latach będzie w nim tylko i wyłącznie zawilec kanadyjski. To roślina wyłącznie okrywowa, i to raczej do dużych ogrodów i parków. Rozsiewa się sama i nieraz wyrasta tam, gdzie jej nie sadziliśmy, ponadto jest wyjątkowo trudna do wytępienia.
22.04.2008 o godz. 23:13 BasiaK pisał(a):
No proszę, a ja właśnie musiałam prosić kogoś o sadzonkę, bo moja roślina nie wytrzymała trudnych warunków, w jakich ją posadziłam i po prostu przepadła. Może jednak więc nie uogólniać?
23.04.2008 o godz. 13:08 Harryangel pisał(a):
Proszę bardzo! Mogę Ci dostarczyć wiadro sadzonek, jeśli masz życzenie.
23.04.2008 o godz. 20:33 teresar pisał(a):
To jest anemon "wędrowniczek", przemieszcza się bardzo, znosi nawet suche stanowiska. Żeby się nie wysiewał obrywam mu nasienniki, a i tak jest już w oddalonych stanowiskach. Łatwo daje się usuwać z wilgotnej gleby. Kłącza ma dość płytko ukorzenione, tak że ładnie wychodzą.  

24.04.2008 o godz. 13:11 Harryangel pisał(a):
Tylko że potem odrastają z najmniejszego nawet kawałeczka korzonka, tak że można usuwać go w nieskończoność. Pozostaje albo wytruć (tylko nie wiem czym, bo Roundup nie działa), albo zagłuszyć czarną folią.
24.08.2008 o godz. 18:45 Walentyna pisał(a):
Ja go przycinam dość nisko po kwitnieniu.
Odrasta ładnymi młodymi liśćmi i pojawiają się nieliczne kwiatki.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund