Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Tulipa hybr. (grupa papuzie) 'Rococo'  (Tulipan (grupa papuzie))    rodz. Liliaceae
ang. Parrot tulip, niem. Papageientulpe
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 35 cm,   pora kwitnienia: V
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
15.01.2008 o godz. 8:23 wraga pisał(a):
Odmiana hodowli H. Slegtkamp & Co., 1942. Powstała z odmiany 'Couleur Cardinal'. Odmiana która stosunkowo szybko ulega zawirusowaniu i rośliny wyradzają się. Brzeg płatków w ich dolnej części
 mają żółtawe, czasem zielone smugi.

16.01.2008 o godz. 10:48 BasiaK pisał(a):
Dla mnie tulipany papuzie to i tak przerost formy nad treścią - nawet przy starannej uprawie, wykopywaniu przyrosty są ujemne, w kolejnym roku nie ma kwiatów. Jednorazówki, z których zrezygnowałam wiele lat temu.
16.01.2008 o godz. 11:42 teresar pisał(a):
Mam to samo doświadczenie co Basia , niektóre nawet w drugim roku potrafią już zmienić formę i nic urodnego w nich już wtedy nie ma (:
16.01.2008 o godz. 19:42 walentyna pisał(a):
A mnie się jeden sam kiedyś "spapuził" tzn. zawirusował. Ze zwykłego czerwonego rosnącego byle gdzie przy ścieżce, zrobił się lekko pokręcony i z zielonymi smugami. Nie ruszałam go i tak rósł i kwitł ładnych parę lat. Niestety ostatniej wiosny kwiatu już nie było.
30.04.2008 o godz. 13:35 Bejotka pisał(a):
'Rococo' mam 4 lata. Przyrostów rewelacyjnych faktycznie nie daje, ale co roku niezawodnie kwitnie pięknymi kwiatami. Nie wykopywałam od początku.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund