Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Festuca glauca   (Kostrzewa sina)    rodz. Poaceae (Graminae)
ang. Blue fescue, niem. Blauschwingel
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche   żółty  niebieskawy  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 15-20 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
12.05.2007 o godz. 21:14 anette pisał(a):
Korelacja nazw Festuca glauca i Festuca cineraea nie jest tak jednoznaczna jak ujęła to Basia. W większości klasyfikacji są to osobne gatunki. F. glauca występuje w literaturze pod dwoma takimi samimi nazwami ale z dwoma opisującymi - tj. jako Festuca glauca Villars oraz Festuca glauca Lamarck. Przyjmuje się najczęściej, że Festuca glauca Lamarck jest synonimem F. cinerea. Niemniej nazwa Festuca glauca jest także używana jako synonim do Festuca pallens oraz Festuca arvernensis. To tak w skrócie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund