Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Vaccinium vitis-idaea   (Borówka brusznica)    rodz. Ericaceae
ang. Mountain Cranberry, niem. Preiselbeere
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża kwaśny  biały  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 20 (30) cm,   pora kwitnienia: V-VII
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
11.08.2005 o godz. 19:18 marta pisał(a):
Ja sobie tutaj pozwolę dołączyć swój prywatny protest:) Mianowicie od wielu lat słyszę w różnych rejonach kraju jak na borówkę mówi się jagoda i okropnie działa mi to na nerwy. Jagody może mieć wiele roślin a borówka to borówka i koniec. Podstępną próbę rozpowszechniania błędnej nazwy poczynił autor (lub autorka) tej nieszczęsnej ale jakże popularnej piosenki;( U mnie w Beskidach zawsze mówiło się borówki, od lat wielu cierpię słysząc jagody;( Bo nigdy nie wiem co autor chciał przez to powiedzieć;(
11.08.2005 o godz. 19:33 BasiaK pisał(a):
W moim regionie używa się hasła "czarna jagoda" na czarne jagody...wiadomo, o co chodzi:) A borówka to naturalnie borówka i już;)
06.12.2008 o godz. 19:23 armada pisał(a):
Na podkarpaciu jagody to wisnie i czereśnie, a borówka czerwona jest zupełnie nie znana.
02.05.2009 o godz. 22:35 Harryangel pisał(a):
Z moich obserwacji (mam półtora mkw "plantacji" tej borówki) wynika, że ona kwitnie nie tyle od maja do lipca, ile dwa razy w roku: pierwszy raz w maju i drugi raz w lipcu. W czerwcu kwiatów na roślinach nie ma; są dojrzewające owoce i rosną młode pędy, które zakwitną latem. Tym samym daje dwa plony owoców, przy czym drugi plon, jesienny, jest obfitszy, a owoce bardziej soczyste.
Dodam jeszcze, że jest bardzo światłolubna. W najmniejszym zacienieniu przestaje kwitnąć, choć w takich warunkach może utrzymać się długie lata rozmnażając się przez rozłogi. Toteż, choć to roślina bardzo pospolita, obecna w zasadzie w każdym lesie sosnowym, na jej owoce natrafić przeważnie trudno.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund