Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Juglans regia   (Orzech włoski)    rodz. Juglandaceae
ang. English walnut, niem. Walnussbaum
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 15 m,   pora kwitnienia: IV
  
      
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
08.10.2006 o godz. 19:12 Harryangel pisał(a):
Jako ciekawostkę można podać, że ten sam orzech jest w Anglii orzechem angielskim lub perskim (Persian Walnut), w Polsce włoskim, a w Rosji - greckim (grieczeskij oriech).
17.12.2006 o godz. 23:20 Harryangel pisał(a):
Według informacji z Wikipedii orzech włoski nie wydziela juglonu w ilości wystarczającej do spowodowania jakichkolwiek zmian w otoczeniu i jest bezpieczny dla roślin i zwierząt, a w każdym razie znacznie mniej szkodliwy niż orzech czarny, który potrafi uśmiercić swoimi korzeniami nawet spore drzewa.
17.12.2006 o godz. 23:44 BasiaK pisał(a):
Uważasz Wikipedię za wiarygodne źródło informacji ???
05.03.2007 o godz. 1:34 Harryangel pisał(a):
W dokładnie takim samym stopniu jak "TaBazę", a przynajmniej te artykuły, których sam jestem autorem;) Też pewne informacje trzeba traktować z przymrużeniem oka, czego niech choćby pewna gorąca dyskusja na temat zielono kwitnących ciemierników dowodem. A tak poważnie, to w przytoczonym artykule zacytowano wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanowym w Ohio, ponadto podano link do owych wyników opublikowanych na stronie własnej tegoż uniwersytetu. Kto "panimajet po-amierikanski" może sam poczytać.
22.04.2008 o godz. 1:12 nikka55 pisał(a):
Pod moim 50-letnim orzechem włoskim bujnie rośnie barwinek i mahonia. Z mahonii nigdy nie były wygrabiane liście ani orzechy, bo to niewykonalne. Po wielu latach mahonia tak sie rozrosła, że zajmuje kilka metrów kw. Jak widać sąsiedztwo orzecha i zalegające liście wcale jej nie przeszkadzają.
22.04.2008 o godz. 5:34 bez pisał(a):
Pod moim też rośnie wiele gatunków /głównie konwalie i cebulkowe/ i nie zauważyłem żadnych niekorzystnych objawów a wprost przeciwnie.
08.09.2008 o godz. 11:50 xipe pisał(a):
Leonardo da Vinci namalował "Damę z łasiczką" (właściwie z gronostajem) na desce z drewna orzecha włoskiego.

30.08.2009 o godz. 15:03 Harryangel pisał(a):
Właściwie to ani z łasiczką, ani z gronostajem, tylko z fretką, czyli albinotyczną formą tchórza. W czasach Leonarda nikt łasic ani gronostajów po domach nie hodował, a fretki powszechnie. Poza tym trzymane przez Cecylię Gallerani zwierzę jest za duże na gronostaja, na łasicę tym bardziej, i ma charakterystyczny trójkątny pyszczek tchórza.
Ale jak to by brzmiało "Dama z fretką"...
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund