Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Ranunculus alpestris   (Jaskier alpejski)    rodz. Ranunculaceae
ang. Alpine Buttercup, niem. Alpen Hahnenfuss
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 10 cm,   pora kwitnienia: IV-V
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
13.04.2007 o godz. 9:00 krystyna pisał(a):
Czy istnieje jakaś tajemnica uprawy tego jaskra? Kupiłam następny, w poprzednich latach padły 3 w krótkim czasie po posadzeniu.
30.05.2007 o godz. 17:48 titi pisał(a):
Krysiu! Jeżeli nabywasz swoje jaskry alpejskie od dostawcy którego mam na myśli (jedyny w Polsce) to po pierwsze sprawdź, czy rzeczywiście masz Ranunculus alpestris?Ja swoje nabyłem jako R.crenatus.Pierwszy z jednym kwiatkiem wielkości główki szpilki i dwoma zwiniętymi listkami.Został zasadzony w kwaśną granitową glebę.Po miesięcznym dogorywaniu rozwinął się jeden listek i okazało się że  jest to R.alpestris.Momentalnie przesadziłem w wapienny żwirek i po dwóch tygodniach powtórnie zakwitł 4 kwiatuszkami i wogóle puścił kilka nowych listków.
Powtórzyłem zamówienie i ta sama pomyłka.Może u Ciebie jest odwrotnie, zamawiasz alpestris a przysyłają Ci crenatus i zanim zdąży rozwinąć skrzydła pada bo zostaje posadzony w nieodpowiednie podłoże.Jeżeli wykluczysz moje podejrzenie to będziemy się zastanawiać dalej.
10.05.2014 o godz. 10:00 kamilolo pisał(a):
Uprawiam od trzech lat. Co roku daje dość liczny samosiew. Nasiona kiełkują około miesiąc po dojrzeniu, nie stratyfikowałem.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund