Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Cotinus coggygria 'Royal Purple'  (Perukowiec podolski)    rodz. Anacardiaceae
ang. Smoke bush, niem. Perückenstrauch
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża zasadowy  żółty  purpurowy  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 4 m,   pora kwitnienia: V-VI
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
16.04.2007 o godz. 10:42 Dobranoc pisał(a):
Roślina bardzo wrażliwa na werticiliozę - padła po deszczowym okresie jesienią 2006r. Podlewanie preperatami antygrzybicznymi nie dało niestety żadnego efektu.
12.10.2007 o godz. 16:53 Walentyna pisał(a):
Mam ten problem prawie co roku, kiedy zauważam pierwsze objawy choroby, to podlewam różnymi środkami. Na razie jakoś udało mi się zachowaćtego perukowca przy życiu, ale mocno przemarza. Przypuszczam, że to może przez osłabienie chorobą.
12.10.2007 o godz. 17:24 Harryangel pisał(a):
Zauważyłem, że jest bardzo wrażliwy na zbyt wilgotne i zbyt żyzne podłoże. Rośnie jak wściekły, ale nie drewnieje dobrze przed zimą i wtedy przemarza. To jednak roślina miejsc suchych, gorących i kamienistych i takie stanowiska nalezy dla nich przeznaczać. Albo zrezygnować z kwiatostanów i co roku wiosną ciąć przy ziemi.
12.10.2007 o godz. 23:48 Dobranoc pisał(a):
Mój egzemplarz rósł na stanowisku bardzo suchym i kamienistym. Jednak w moim ogrodzie bardzo jest rozwinięta grzybnia i niestety, nie udało się. Wniosek jest taki, że nawet teoretycznie dogodne warunki nie zapobiegną zachorowaniu.
30.06.2011 o godz. 18:06 BasiaK pisał(a):
Niewielki samosiew, siewki powtórzyły kolor.
21.08.2012 o godz. 13:35 colett pisał(a):
Bardzo służy piaszczyste podłoże, co roku zasilane dolomitem oraz coroczne formowanie. Kwitnie mimo cięcia i daje corocznie kilkanaście siewek.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund