Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Abies procera 'Glauca'  (Jodła szlachetna)    rodz. Pinaceae
ang. Blue noble fir, niem. Edeltanne
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  zielony  niebieskawy  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 40-45m,   pora kwitnienia: V
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
08.08.2005 o godz. 13:26 BasiaK pisał(a):
Uzupełniająco: z siewu nasion otrzymuje się egzemplarze o regularnym drzewkowatym pokroju; w szkółkach bywają egzemplarze szczepione, być może ciekawiej wybarwione, ale mogą nie wykształcać przewodnika i rosnąć krzaczasto.
08.08.2005 o godz. 15:32 BasiaK pisał(a):
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą północną półkulą, Ameryka Północna. I to gatunek. A forma 'Glauca' jest chyba pochodzenia hodowlanego?
01.03.2006 o godz. 19:41 GabiS pisał(a):
Z informacji ustnych, które uzyskałam wynika, że nazwę 'Glauca' nadaje się najlepiej wybarwionym siewkom - nie rozmnaża się wegetatywnie dla zachowania czystosci genetycznej. Skoro w szkółkach uzyskuje się siewki o różnym wybarwieniu czemu nie mogą takie rosnąć dziko w lasach Ameryki Północnej? Szczepienie jest wykonywane w celu uzyskania wcześniejszego szyszkowania.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund