Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Iris ochroleuca   (Irys orientalny)    rodz. Iridaceae
ang. Seashore iris, niem. Wildiris
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: ok. 120 cm,   pora kwitnienia: VI
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
10.06.2006 o godz. 21:15 marta pisał(a):
U mnie rośnie na dość wilgotnej glebie ale dopiero taka deszczowa wiosna pozwoliła mu w pełni zabłysnąć. Pierwszy raz ma tyle pąków (wcześniej nie kwitł, albo był jedne - dwa pąki), nie wiem czy wniosek prawidłowy, ale IMO idealna roślina nad brzeg oczka czy stawu.
11.06.2006 o godz. 10:51 BasiaK pisał(a):
Myślę, że masz rację, u mnie kwitnie średnio raz na trzy lata, sucho upiornie, a w tym roku sporo pąków kwiatowych po tych deszczach.
21.05.2012 o godz. 22:51 marta pisał(a):
Chyba moje wnioski w pierwszym komentarzu były błędne, bo od 2006 r. kilka razy zdarzyło się bardzo deszczowe lato a on nie zakwitł. Od osoby zajmującej się zawodowo irysami usłyszałam, że lepiej kwitnie na suchym.
Nasuwa mi się kolejny wniosek, kwitnie porządnie  kiedy chce, raz na 10 lat. Na kompost się nadaje idealnie a nie na rabatę.
21.05.2012 o godz. 22:53 BasiaK pisał(a):
Na suchym kwitnie średnio raz na 3 lata, tę opcję mam "przećwiczoną" idealnie. Może jeszcze odczyn podłoża?
22.05.2012 o godz. 16:53 KornelM pisał(a):
U mnie kwitnie ładnie co roku. Co prawda bujnym kwitnieniem tego nie nazwę, ale kwitnie na tyle, by był wartościowy i by go nie wywalać na kompost. :) Stanowisko żyzne, umiarkowanie wilgotne, może 1 godzina cienia na dzień.
22.05.2012 o godz. 22:19 TeresaR pisał(a):
Pozyskałam go z ogrodu gdzie był wielką masą kwiatów, spora kępa, kwitł corocznie, zauroczył mnie. Gleba wilgotna, glina.
W moim ogrodzie owszem masa liści, mam piaski, ale też podlewam sporo, zakwitł raz na 4 lata uprawy, no i zasilił kompost.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund