Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Ranunculus ficaria   (Ziarnopłon wiosenny)    rodz. Ranunculaceae
ang. Lesser celandine, niem. Scharbockskraut
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 5-20 cm,   pora kwitnienia: III-IV
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
02.05.2005 o godz. 23:47 BasiaK pisał(a):
W pachwinach liści tworzą się bulwki korzeniowe (podobnie jak u niektórych lilii), które opadają i dają początek nowym roślinom.
16.03.2007 o godz. 9:33 Harryangel pisał(a):
Spotkałem się z danymi, że w naszym klimacie zawiązuje nasiona rzadko i niewiele; co absolutnie nie przeszkadza rozprzestrzeniać się masowo i pojawiać się dosłownie wszędzie. Tym bardziej, że "dostatecznie wilgotno" ma on w swoim krótkim okresie wegetacyjnym na każdym w zasadzie stanowisku i na każdej glebie.  Krótko mówiąc wystarczy go wprowadzić do ogrodu, a o rozmnażanie (z bulwek potomnych) to on już sam zadba bez naszej pomocy, a nawet wbrew naszym życzeniom.
16.03.2007 o godz. 10:24 BasiaK pisał(a):
Jakbyś miał tak sucho jak ja, to uznałbyś ziarnopłon za roślinę idelanie trzymającą się przypisanych jej 400 cm2 :)
17.03.2007 o godz. 3:45 bez pisał(a):
W lesie sopockim jest jedno spore stanowisko naturalne. Leśniczy chciał ożywić trochę runo i posadził ziarnopłon w kilku innych miejscach - rośliny się przyjęły, ale rosły słabo aż całkiem wyginęły. W naturze nie jest to gatunek ekspansywny.
29.04.2007 o godz. 7:51 Harryangel pisał(a):
To zależy gdzie. Widziałem lasy i zagajniki, gdzie ziarnopłon wiosną porastał dosłownie całe podłoże, ale to były miejsca wręcz podmokłe. Na pewno nie będzie się rozprzestrzeniał po suchych piaskach. U mnie w ogrodzie jest dosłownie wszędzie, rozrasta się rozległymi, obficie kwitnącymi kępami, choć mokro nie mam (gleba gliniasto-próchniczna). Ale w dużej mierze to ja sam go rozniosłem z ziemią i kompostem. Jednak jak już się zadomowi, jest nie do usunięcia, bo zawsze się zgubi trochę bulwek.
29.04.2007 o godz. 9:43 marta pisał(a):
U mnie (Beskidy) rośnie w naturze, w lesie całymi połaciami, również w ogrodzie. Jak pisze Harryangel bardzo trudno sie go pozbyć.
30.04.2007 o godz. 5:40 bez pisał(a):
Z tego wynika, że mu tu na Wybrzeżu za sucho /gleby to piaski i żwiry moreny polodowcowej/ a jego odpowiednikiem w tutejszych lasach jest Zawilec gajowy /też rośnie całymi połaciami i też trudny do usunięcia w ogrodach/.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund