Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Armeria elongata   (Zawciąg pospolity)    rodz. Plumbaginaceae
ang. Long Thrift, niem. Gewoehnliche Grasnelke
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche   różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 30-50 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
  
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
06.12.2007 o godz. 19:14 Harryangel pisał(a):
Te liście na zdjęciach po bokach chyba nie należą do A. elongata, tylko do podobnego A. alliacea. Są wyraźnie rynienkowate, zaostrzone i rozszerzone w górnej części. Mam w swoim ogrodzie A. elongata, i to przeniesiony z naturalnego środowiska, czyli klasyfikacja bez najmniejszych wątpliwości. Ma liście równowąskie, płaskie i na wierzchołku tępe. Niemal identyczne jak A. maritima, tylko w odcieniu nieco sinawe. A A. alliacea miałem kiedyś, stąd dobrze pamiętam jego wygląd.
06.12.2007 o godz. 20:56 BasiaK pisał(a):
Poproszę zdjęcia, bo materiału porównawczego po prostu nie mam, a roślina na zdjęciach była nabyta jako elongata.
07.12.2007 o godz. 20:29 Harryangel pisał(a):
Dostarczę zdjęcia, ale na przyszłą wiosnę, jak się ta moja armeria trochę rozrośnie.
Co do kupowania pod nazwami... Mój znajomy kupił kiedyś prosiaka, a za pół roku okazało się, że to świnia. A poważnie, to te wyższe armerie (maritima forma dzika, elongata, alliacea, alpina) wyglądają wszystkie niemal identycznie. Różnią sie takimi drobnymi szczegółami jak kształt liści, wzrost, pochodzenie. Pomylić je łatwo, a kupiec nie jest przecież botanikiem... Ja zresztą też nie;)
09.12.2007 o godz. 22:44 BasiaK pisał(a):
OK, posprawdzałam, faktycznie ta moja roślina to jest coś innego i zdjęcia wyrzuciłam. Ale przy okazji proszę o przejście się z linijką do swojego okazu i zmierzenie liści. Długość i szerokość wystarczą, grubość potrzebna nie jest :)
19.06.2010 o godz. 5:05 BasiaK pisał(a):
Krzysztofie, widzę, że roślina mało wartościowa, skoro przez te 3 lata rosła na tyle wstecz, że zdjęcia nie dało się zrobić :(
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund